Haberler
Giriş Tarihi : 19-02-2021 12:32   Güncelleme : 19-02-2021 12:32

1 Yıldır İşsiz Olan Müzisyen İntihar Etti

Çin Virüsü salgını nedeniyle getirilen yasaklar sonucu 1 yıldır iş bulamayan müzisyen, geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti.

1 Yıldır İşsiz Olan Müzisyen İntihar Etti

İzmir’de çeşitli mekanlarda perküsyon çalarak geçimini sağlayan genç müzisyen Mehmet Mert El, Çin Virüsü salgınından ötürü getirilen yasaklamalar sonucu geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti. Mert El’in pandemi yasakları nedeniyle mekanlar kapalı olduğu için 1 yıldıır işsiz olduğu belirtildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Kafe-Bar Çalışanları Dayanışması "İzmir’de bir müzisyen arkadaşımız geçinemediği için intihar etti. Perküsyon çalarak geçinen Mehmet Mert El, mekanlar kapalı olduğu için bir yıldır işsizdi. Aylardır mekanların açılması ve işsiz kalanlara destek verin çağrımızı duymayan yöneticiler, intiharların sorumlusudur" ifadelerini kullandı. 

İzmir Müzisyenler Derneği'nden gelen açıklamada ise “Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El , bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı. Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti. Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği’nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz” ifadeleri kullanıldı.