Bugün

Yayın İlkeleri

TamgaTürk, Türk milliyetçisi bir yayın organıdır.

TamgaTürk, insan haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğüne inanmıştır.

Türk milliyetçiliği, hürriyetçilik ve seküler dünya görüşü doğrultusunda yayın yapan TamgaTürk, bu ideolojiyle çelişmeyen köşe yazılarına yer verir. Köşe yazılarının içeriği yukarıdaki değerlere ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olamaz.

TamgaTürk, her türlü diktatöryanın karşısındadır. Otoriter ve totaliter rejimleri övücü içerik TamgaTürk’te yer alamaz.

TamgaTürk, Türk denince Türk Dünyası’nın tamamını görür. Türk Dünyası’nda yaşayan toplulukların kardeşliğini zedeleyici içerik TamgaTürk’te yer alamaz.

TamgaTürk, Kırım, Güney Azerbaycan, Türkmeneli, Doğu Türkistan gibi Türk direnişinin sürdüğü coğrafyalar konusunda hassastır. İşgalci rejimler lehine ifadeler TamgaTürk’te yayımlanmaz.

Başta Atatürk olmak üzere, Türk Milleti’ne ve Türk milliyetçiliğine hizmet etmiş büyüklerin hatırasına hürmetsizlik kabul edilemez.

Bilimsel açıdan kusurlu, metafizik yahut günümüzde popüler olan fantastik görüşleri içeren köşe yazıları TamgaTürk’te yayımlanmayacaktır. Ancak bilimsel yöntemle kurulmuş, ciddi bir çalışma sonrasında mevcut bulguları tartışmaya açan, nitelikli yazılar ne kadar aykırı olurlarsa olsunlar bu hükmün dışındadır.

TamgaTürk’te yer alan köşe yazıları, yazarların fikirleri ve yorumlarından ibarettir. TamgaTürk’ün editöryal politikasını yansıtmayabilir.

TamgaTürk, bireyin özgür, cemiyetin sağlıklı olduğu bir Türkiye ve Türk Dünyası vizyonuyla yayın yapar.