Haberler
Giriş Tarihi : 28-02-2021 02:11   Güncelleme : 28-02-2021 02:19

11 Bin Liralık Yoğurt

İnternetten 11 bin liraya iPhone aldı, eve yoğurt geldi.

11 Bin Liralık Yoğurt

Independent Türkçe'de yer alan bir habere göre Çin'de bir kadın, internet sitesinden iPhone 12 satın aldı. Ancak iki gün sonra ürün yerine yoğurt geldi.

Anhui eyaletinde oturan Liu, kargo paketinin içinden yoğurt çıkınca cuma günü bir video yayımlayarak yaşadıklarını anlattı. Bu videoda Liu, 256 GB'lık iPhone 12 Pro Max için 10 bin 99 Çin Yuanı (yaklaşık 11 bin 575 TL) para ödediğini fakat kendisine gönderilen kargo kutusundan yalnızca bir adet yoğurt çıktığını söyledi.

Kadın paylaşımında telefonu Apple'ın resmî sitesinden 16 Şubat'ta satın aldığını belirtti. Fakat Liu, kargo paketini doğrudan kuryeden teslim almadığını, görevlinin kendisine paketi posta kutusuna bıraktığını söylediğini anlattı.

Yerel polis ise yaşananların bir hırsızlık olayı olduğunu düşünüyor. Hem Apple hem de Çin Postası'na bağlı çalışan dağıtım şirketi Express Posta Servisi (EMS), olaya ilişkin inceleme başlattıklarını açıkladı.

EMS müşteri hizmetlerinden bir kişi, "yetkilileri olup biteni araştırmaları için görevlendirdik" dedi. Apple da soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.