Haberler
Giriş Tarihi : 12-02-2021 10:16   Güncelleme : 12-02-2021 10:16

14 Şubat Yaklaşıyor: Her Beş Erkekten Biri 'Beklenti' Nedeniyle Hediye Alıyor

Yapılan araştırmaya göre 14 Şubat'ta her beş erkekten biri 'beklenti' nedeniyle hediye alıyor.

14 Şubat Yaklaşıyor: Her Beş Erkekten Biri 'Beklenti' Nedeniyle Hediye Alıyor

NG Araştırma'nın anketine göre her beş erkekten birinin eşinin ya da sevgilisinin beklentisini karşılamak için hediye aldığı ortaya çıktı. 

15 yaş üstü 2 bin 198 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ankette katılımcıların yüzde 56’sı Sevgililer Günü’nü kutlarken, yüzde 26’sı kutlamadığını dile getirdi. Erkeklerin yüzde 27'si "Her zaman kutlarım" derken yüzde 29'u "Genellikle kutlarım" cevabını verdi. "Bazen kutlarım" yüzde 18, "Genellikle kutlamam" yüzde 12 ve "Hiçbir zaman kutlamam" yüzde 14 olarak ankette yer aldı.

Katılımcıların geneli Sevgililer Günü'nü "sevdiğini hissettirmek için güzel bir fırsat" olarak niteledi. Erkeklerin yüzde 21’inin Sevgililer Günü'nü sevgilisinin veya eşinin beklentisi üzerine kutladığı belirlendi. 

Araştırmadan öne çıkan diğer başlıklar ise şu şekilde sıralandı:

Her 10 kadından ikisi sevgilisine kıyafet almayı planlıyor. Her 10 erkekten ikisi ise sevgilisine çiçek almayı düşünüyor.

Her 10 kişiden biri partnerine üzerinde adı veya resmi bulunan özel bir hediye almak istiyor.

Her beş kadından biri hediye olarak takı bekliyor. Her beş erkekten biri ise hediye olarak saat istediğini söyledi.

Her 10 kişiden üçü Sevgililer Günü’nü evde geçirmek istediğini belirtti. Her 10 kadından üçü deniz kenarında, her 10 erkekten ise ikisi deniz kenarında geçirmek istediğini söyledi. 10 erkekten üçü 14 Şubat’ı doğada geçirmek istediğini ifade etti.

"Hediye Alınmazsa Ne Olur?" sorusuna ise her beş kadından ikisi bu duruma sinirleneceğini fakat fazla büyütmeyeceğini ifade ederken, her beş erkekten biri sinirleneceğini belirtti.