Haberler
Giriş Tarihi : 10-03-2021 14:45   Güncelleme : 10-03-2021 14:55

2 Kardeş İnşaat Çukurunda Ölü Bulundu

Çekmeköy’de kaybolan 4 ve 8 yaşlarındaki kardeşlerin cansız bedenleri evlerinin yakınındaki inşaatta bulundu.

2 Kardeş İnşaat Çukurunda Ölü Bulundu

Çekmeköy Mimar Sinan Mahallesi'nde yaşayan Hasan(4) ve Hüseyin(8) isimli kardeşler kaybolmuştu. Çocukları kayıp olan ailenin polis ekiplerine haber vermesinin üzerine bölgede arama çalışmaları başlatılmıştı.

Çocukların, evlerinin yakınlarındaki inşaat alanında bulunan, yağmur suyuyla dolmuş çukurda olabileceği şüphesiyle çağırılan itfaiye ekiplerinin asansör boşluğu için kazılan çukurdaki suyu tahliye etmesinin ardından iki kardeşin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Büyür kardeşlerin çukurdan çıkartılan cansız bedenleri incelenmek üzere Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Mahalle sakini Mustafa Ağırdaş, çocukların hayatını kaybettiği inşaata 5-6 aydır kimsenin gelmediğini ifade etti. Ağırdaş, "Ben bu mahallede oturuyorum. Arka sokağa uzanan temeli tahtalar ile kapalı ama diğer taraftan girişi var. Bir çocuğun inşaat alanına girebilmesi çok kolay. İnşaatta kimse çalışmıyor. Hiçbir işçi görmedik. Çalışma sesi duymadık. İnşaattaki asansör boşluğuna yağmur suyu dolmuş. Çocuklardan birisi içine düşmüş. 'Diğeri de onu kurtarmaya çalışırken düştü' diye duymuştuk. Zaten bugün camide anons yapıldı, 'Mahallede iki çocuğumuz kayıptır' diye. Akşamına da böyle kötü bir olayla karşılaştık." dedi. 

İki kardeşin hayatını kaybetmesine ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan Taksirle ölüme sebebiyet verme' soruşturması kapsamında inşaat sahibi O.A. gözaltına alındı.