Haberler
Giriş Tarihi : 02-04-2021 17:34   Güncelleme : 02-04-2021 17:34

28 Kere Türkiye Şampiyonu Olan Atlet Nihat Tokmak, Geçinemediği İçin Pazarda Yumurta Satıyor

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük Bölümü'nü bitiren Nihat Tokmak, 28 kez Türkiye şampiyonu olmasına rağmen destek alamadığını söyledi.

28 Kere Türkiye Şampiyonu Olan Atlet Nihat Tokmak, Geçinemediği İçin Pazarda Yumurta Satıyor

Futbol dışında herhangi bir spor dalına yatırım yapmanın gerekli olmadığı düşünülen Türkiye'de, 28 kez şampiyon olan atlet Nihat Tokmak pazarda yumurta satmak zorunda kaldığını açıkladı.

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden iki diplomaya sahip olan Tokmak, ''Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde bana bir antrenörlük verilirse, Türkiye için üst düzey sporcular yetiştireceğime inanıyorum" diyenerek iş çağrısında bulundu.

Daha önce Fenerbahçe’de, Ankara Büyükşehir Belediye Spor'da ve Mardin Büyükşehir Belediye Spor'da koştuğunu söyleyen Tokmak, “Yıldızlar, gençler, büyükler ve süper ligde dereceler elde ettim. Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Beden Eğitimi Öğretmenliği'nden mezun oldum. Ayrıca aynı okulun Antrenörlük Bölümü'nü de bitirdim. İki diploma sahibiyim.Yıllarca spora emek verdim, 28 kere Türkiye şampiyonu oldum ama emeğimin karşılığını alamadım ve mecburen iş hayatına atıldım. İnsanlar bana ‘Bunca yıl boşuna mı spor yaptın boşuna mı bu kadar okul okudun’ diye soruyor. Boşuna okumadım. Ben milli sporcuyum. Ben de güzel şeylerin olmasını istiyorum'' diyerek yetkililere seslendi.

Uğraştığı spor dalında bir gelecek göremediğini ve mecburen Elazığ'da bulunan pazarda yumurta satmaya başladığını dile getiren Tokmak, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nde sözleşmeli antrenörlük talebi olduğunu dile getirdi.