Haberler
Giriş Tarihi : 27-03-2021 13:33   Güncelleme : 27-03-2021 14:19

5 Aylık Hamileyken Katledilen Sezen'in Babası: İçeri Atsalardı Kızım Şu Anda Yaşıyor Olacaktı

İzmir Konak ilçesinde dün saat 23.00 sularında Güney Mahallesi 1158 sokakta Sezen Ünlü'yü bıçaklayarak öldüren Anıl Y.'nin imamlı nikahlı eşi olduğu ve Sezen Ünlü'yü defalarca ölümle tehdit ettiği ortaya çıktı.

5 Aylık Hamileyken Katledilen Sezen'in Babası: İçeri Atsalardı Kızım Şu Anda Yaşıyor Olacaktı

Dün gece İzmir, Konak İlçesi, Güney Mahallesi 1158 sokakta Sezen Ünlü, imam nikahlı eşi Anıl Y. tarafından vahşice katledildi.

Karnındaki 5 aylık bebeğiyle birlikte katledilen Sezen Ünlü'nün bir süre önce sosyal medya hesabından Sezen Aksu'nun "Kaçak"  isimli şarkısını "Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm, kim bilir ne bekliyor kalır mıyım, ölür müyüm?" sözleriyle paylaştığı, hamilelik fotoğrafını ise  "Sabırsızlıkla bekliyorum seni bebeğim" mesajıyla yayınladığı görüldü.

Asayiş Şube ekipleri tarafından yakalanan katil Anıl Y., Cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Sezen Ünlü'nün naaşı ise kaldırıldığı İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan ailesi tarafından teslim alındı.

Acılı Baba Serdar Ünlü'nün, "Benim kızımın 'ben ölürsem gözlerimi bağışlayın' diye vasiyeti var. Kızımın gözlerini bağışladım. Benim kızım böyle bir kızdı" sözleri yürekleri dağladı. 

Baba Serdar Ünlü kızının ölümüyle ilgili, "Benim kızım sağlık meslek lisesine gidiyordu. Okuyan bir kızdı. Adamın, kızımın ırzına geçtiğinden haberim yoktu. Kızımı ona vermeyecektim. ‘Önemli değil, sen okulunu bitir. 18 yaşından sonra istediğinle evlen' dedim. Evlenecek yaşta değildi. ‘Ben bu şekilde gezemem' deyip evlenmek istedi. Zaten sürekli tartışıyorlardı. Kızı evden dışarı salmıyordu. Kaynanası, kaynatası hepsi bir yerde yaşıyordu. Kızım sıkılmış, ‘babama gideceğim' deyince kızımı dövmüş. Ben de kızımı geri aldım. İki gözü de mordu. Darp raporu aldık, şikayetçi olduk. Adamı tutuklamadılar. Benim kızım öldü. Adamı içeri atsalardı kızım şu anda yaşıyor olacaktı. Adamı içeriye atsalardı kızımın yaşamasına yeterdi. Belki akıllanırdı. Tehdit mesajları hala duruyor. Bu adamın aynı suçtan sabıkası var. Eskiden nişanlı olduğu kızın fotoğraflarını çekip sağa sola atacağım diye tehdit etmiş, bundan mahkemesi bile var. Kızım devamlı takip altındaydı. Ablasına giderken tutup arsaya sokup öldürmüş. 2-3 ay sonra da kızımı öldürdü."  dedi.

Cinayetin planlı olduğunu belirten, Sezen Ünlü'nün dayısı Çağatay Delikanlı, "Ben eve giderken yeğenime rastladım. ‘Beni kurtar' dedi. Adam da oradaydı. ‘Senin derdin ne?' dedim. Beni görünce bıçağı beline koydu. Bu durum planlıydı. Beni görmeseydi 3 gün önce yeğenimi öldürecekti” dedi.