Haberler
Giriş Tarihi : 01-03-2021 14:07   Güncelleme : 01-03-2021 14:07

55 Tilkiden Yapılan Kürküyle Gündeme Gelen Bülent Ersoy: Yıllar Önce Alınmıştı Yeni Almışım Gibi Algı Yapılıyor

Bülent Ersoy, 450 bin lira değerinde olan ve 55 tilkiden yapılan kürküyle ilgili açıklama yaptı.

55 Tilkiden Yapılan Kürküyle Gündeme Gelen Bülent Ersoy: Yıllar Önce Alınmıştı Yeni Almışım Gibi Algı Yapılıyor

Hayvan katliamı olan ''Kürk'' sevdası ile bilinen Bülent Ersoy, yine giydiği kürkle gündeme oturdu. Tam 55 tilki kullanılarak yapılan ve 450 bin lira değerinde olan kürküyle eleştirilerin hedefi olan Ersoy, açıklama yaptı. 

Önemli olan kullanılan hayvanların acı çekmesi değil de hayvanların ne zaman acı çektiğiymiş gibi yorum yapan Bülent Ersoy, ''Üzerimdeki kürk yıllar önce alınmıştı, yeni almışım gibi algı yapılıyor” dedi.

Yalan Söyleyebilirdim

Bülent Ersoy, “Ne kadar sevimsizleşeceğimi bilsem dahi bunu bile bile hep doğruları konuştum. Ve çoğu ünlü gibi ‘bu gerçek değil, imitasyon’ yalanlarının arkasına sığınmadım. Sorulan sorular üzerine hep dürüstlüğümü muhafaza edip bunlar gerçek dedim. Ama zamanında alınmış olan şeyler de tabii ki bende baki” diyerek kendini savundu.

Bu Haberlerle Taciz Edilmekten Rahatsızım

 

''Türkiye’de ve dünyada gelmiş geçmiş yıllara baktığımız vakit nice hayvanseverlerin dahi kürk giydikleri görüntüleriyle ortadadır. 55 tilki yalanını kim çıkarmış neresinden uydurmuş şaşkınlık içindeyim. Bu arada işin özüne inersek aslında bunun 1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de ama ben bunun neden olduğunu biliyorum. Bana karşı nefret söylemlerinin dozunu arttırmak için özellikle yapılıyor. Ki nefret arttıkça ilgi çoğalıp yapılan reklamasyonun çok başarılı olması adına... '' diyerek her sene kış aylarında bu gibi haberlerle ‘taciz edilmekten’ son derece rahatsız olduğunu dile getirdi.

ÇYDD, Bülent Ersoy'un Kürk Bağışını Reddetmişti

Bülent Ersoy daha önce de binlerce lira para ödediği kürklerini öldükten sonra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını söylemişti. Dernek kürk bağışını kabul etmeyince de Ersoy, vasiyetinden ÇYDD'yi çıkardığını açıklamıştı. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Ersoy'un kürk bağışını şu ifadelerle reddetmişti:

"Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan'ın "Hayvanlar ve Çocuklar" adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir. Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir."