Haberler
Giriş Tarihi : 30-09-2021 15:20   Güncelleme : 30-09-2021 16:06

6 Yaşındaki Kızına Cinsel İstismarda Bulunan Baba Hakkında Karar Verildi

Kayseri'de 6 yaşındaki öz kızını cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan F.Y. 20 yıl hapse mahkum edildi.

6 Yaşındaki Kızına Cinsel İstismarda Bulunan Baba Hakkında Karar Verildi

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde geçen yıl gerçekleşen olayda 6 yaşındaki Z.Y., banyo yaptığı sırada babası F.Y.’nin kendisini izlediğini ve başka bir tarihte de vücuduna dokunduğunu  annesi K.Y.’ye anlattı. Bunun üzerine K.Y.'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan F.Y. tutuklandı, hakkında ‘cinsel istismar’ suçundan dava açıldı.

Kayseri 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında sanık F.Y., mağdur kız çocuğu F.Y. ve şikayetçi annesi K.Y. ile avukatları da yer aldı. K.Y., karar duruşmasında şikayetinden vazgeçtiğini belirterek, “Kesinlikle yapmadı. Şikayetçi değilim” ifadelerini kullandı.

"Kesinlikle Suçsuzum"

Baba F.Y. ise, “Kesinlikle suçsuzum. Eğer, suçlu olsam bir önceki duruşmada kızım beni mahkemede görür görmez sarılır mı? Cezaevine görüşüme gelir mi? Benden uzaklaşırdı. Annesinin kıskançlığı ve iftiraları sonrası bu suçlama başıma geldi. Ben bir babayım. Bir baba öz kızına bunu nasıl yapabilir? Suçsuzum. Beraatimi istiyorum” şeklinde konuştu.

"Allah Belamı Versin Böyle Bir Şey Yapmadı"

F.Y., ‘sarkıntılık düzeyini aşmak suretiyle cinsel istismar’ suçundan mahkeme heyeti tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına hükmetti. Kararın ardından şikayetini geri çeken K.Y. sinir krizi geçirdi. Mahkeme salonunda ağlayarak bağıran ve eşine sarılarak, bir süre bırakmayan K.Y. “Özür dilerim F., ‘Hayır, yapmadı. Allah belamı versin böyle bir şey yapmadı. Ne olur bırakın” dedi. Bunun üzerine adliyede bulunan kadın polis memurları K.Y.’yi adliyenin dışına çıkarttı.