Haberler
Giriş Tarihi : 23-04-2021 09:57   Güncelleme : 23-04-2021 09:57

6 Yavru Köpek Foseptik Çukuruna Atıldı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki foseptik çukurundan 6 yavru köpek çıkarıldı.

6 Yavru Köpek Foseptik Çukuruna Atıldı

Gölbaşı'ndaki foseptik çukurunda yavru köpek olduğunu fark eden bir kişi durumu hayvanseverlere bildirdi. Hayvanseverlerin zorlu çalışması sonucunda foseptik çukurundan 6 yavru köpek çıkarıldı. Veteriner kliniğine götürülen yavru köpeklerin 20 günlük olduğu belirlenirken köpeklerin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay yerine ulaştıklarından köpeklerin hipotermiye girdiklerini ve kalp masajına tepki vermediklerini kaydeden Patiliköy Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği kurucusu Volkan Koç, "Bize ihbarda bulunan kişiler, köpeklerin çukura düştüğünü söyledi; ama veteriner hekimimizle istişare ettik, bu köpekler yürüyemez. Foseptik çukurunun kalın bir kapağı kaldırılıp bir kenara konulmuş. Biz, köpeklerin atıldığını düşünüyoruz. Bu köpekleri istemeyen birileri foseptik çukurunu açtı, köpekleri attı ve gitti" dedi.

Hareket Etmeye Başladılar

Hayvanların durumu hakkında bilgi veren Koç, "Buraya ilk geldiğimizde veteriner hekimimiz yavruları hemen kuvöze koydu, hayatta kalmalarını sağlamak için. Şu an yavaş yavaş hareket etmeye başladılar, vücutlarındaki dışkıları temizledik. Biraz daha toparladıktan sonra ana tedaviye başlanacak. Yarın gidip yavru köpeklerin annesini de alacağız. Yavrular şu anda beslenemiyor" ifadelerini kullandı.