Haberler
Giriş Tarihi : 12-01-2021 01:03   Güncelleme : 12-01-2021 01:03

ABB Başkanı Yavaş: Benim Personelim Yolsuzluktan Yargılanırsa O Davaya Ben de Müdahil Olacağım

ABB Başkanı Mansur Yavaş, belediyede yolsuzluk iddialarına cevap verdi.

ABB Başkanı Yavaş: Benim Personelim Yolsuzluktan Yargılanırsa O Davaya Ben de Müdahil Olacağım

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığındaki toplantıda belediye gündemdeki konular görüşüldü.

Toplantının ardından belediye meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Yavaş, belediye personelleri hakkında dönen yolsuzluk iddialarına "Benim dönemimdeki bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus şeref sözü sizlerle beraber ben de o davaya müdahil olacağım" cevabını verdi.

AKP'li ve MHP'li bazı meclis üyelerinin sorduğu, "Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı 16 şirket ile ilgili iddialar bulunmaktadır. Bu kapsamda, hakkında ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma gibi suçlardan inceleme, soruşturma başlatılmış birisi var mıdır?" sorusuna Yavaş'ın yanıtı şöyle;

"Namuslu ve haysiyetli insanların belediyede herhangi yolsuzluk gördüğü zaman yapması gereken iki şey var. Bir, cumhuriyet savcılığına gitmek, iki İçişleri Bakanlığından müfettiş istemek. Dedikoduyla kamu görevlileri karalanamaz ama açık bir taahhüdüm var, benim dönemimdeki bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus şeref sözü sizlerle beraber ben de o davaya müdahil olacağım ama şunu da bekliyorum, yüze yakın dosya var, daha da geliyor, açıkça Ankara halkının uğratıldığı zararlar var. Bunlarda da sizlerden katkı bekliyorum. Çok net bir şekilde gideceğiz, yetimin hakkını hep birlikte savunacağız. Bunu sizlerden beklemek hakkım."