Haberler
Giriş Tarihi : 24-11-2020 18:55   Güncelleme : 24-11-2020 18:55

ABB'nin 2021 Bütçesi 13.3 Milyar TL Olarak Belirlendi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başkanlık ettiği son birleşimde ABB, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü'nün bütçeleri toplam 13 milyar 345 milyon lira olarak belirlendi.

ABB'nin 2021 Bütçesi 13.3 Milyar TL Olarak Belirlendi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 2021 yılı bütçe görüşmelerini tamamladı. ABB tarafından yapılan açıklamada, ABB, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğü ile ilçe belediyelerinin 2021 mali yılı bütçe görüşmeleri sona erdiği belirtildi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlık ettiği son birleşimde ABB, EGO ve ASKİ Genel Müdürlüğüne ait toplam 13 milyar 345 milyon liralık bütçe, oy birliğiyle onaylandı. ABB TV ile sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan ve 9,5 saat süren Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'nı, 100 binin üzerinde kişi takip etti.

ABB'nin bütçesi 6 milyar 970 milyon lira gelir, 7 milyar 700 milyon lira gider; ASKİ'nin bütçesi 3 milyar 140 milyon lira gelir, 3 milyar 640 milyon lira gider; EGO'nun bütçesi 2 milyar 5 milyon lira gelir, 2 milyar 5 milyon lira gider olarak onaylandı.

Başkan Yavaş, konuşmaların tamamlanmasının ardından tüm belediye meclis üyelerine ve bütçenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Çin virüsü salgını sürecinde toplantının uzun sürmesi nedeniyle sorulara ve iddialara 7 Aralık Pazartesi saat 11.00'de yapılacak Meclis toplantısında yanıt vereceğini belirtti.

Yavaş, önceki dönemlerde toplantıların en fazla 4 saat sürdüğünü, grup başkanlarının konuşmalarının ardından Bütçe Komisyonu'ndaki kişilerin söz aldığını anımsatarak, şunları ifade etti:

"Böyle bir pandemi ortamında bu kadar uzun süre toplantı olmaz. Biz bunu da grup başkanı arkadaşlarla konuştuk. Burası tek klimayla havalandırılıyor. Bu, virüsün yayılması için en elverişli ortam, kendi canınıza da yazık personelin canına da yazık, hepimizin canına yazık. Birçok belediye başkanımız bakın korona oldu, tedavi oldu. 'Kötü niyetli değiliz' dendiğine göre onu da kabul ediyoruz. Yapacağım sunumun hakkını, hepsini Ankara halkına duyuracağım. Konuşmaların içinde bazı isnatlar var, bunların görülmesi lazım. Cevaplarımızı önümüzdeki toplantıya saklıyoruz."