Haberler
Giriş Tarihi : 21-03-2021 12:14   Güncelleme : 21-03-2021 12:23

ABD'de Miami Beach’te Olağanüstü Hal İlan Edildi

ABD’de Florida eyaletine bağlı Miami Beach'te, bahar tatili nedeniyle insanların şehre akın etmesinden kaynaklı endişeler sebebiyle olağanüstü hal ilan edildi.

ABD'de Miami Beach’te Olağanüstü Hal İlan Edildi

ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Miami Beach kentinde olağanüstü hal ilan edildi. Dün yapılan yazılı açıklamada, Miami Beach Polis Departmanı'nın beklenenden fazla bahar tatili kalabalığıyla ilgili ciddi endişeleri ışığında şehir genelinde acil durum ilan edildiği belirtildi.

Acil duruma yanıt olarak, şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerin sağlığını korumak ve güvenliğini temin etmek için alınan acil durum önlemlerinin derhal uygulanacağı belirtildi.

Olağanüstü hal bildirisi ve alınan önlemlerin, Çin virüsü salgınıyla ilgili halihazırda yürürlükte olan acil durum önlemlerinden ayrı olduğu ve bunlara ek olarak alındığı ifade edilirken; söz konusu önlemlerin Belediye Başkanı ve Şehir Komisyonu tarafından aksi belirtilmedikçe 72 saate kadar uygulanacağı açıklandı.

Yerel basına açıklamalarda bulunan Miami Beach Belediye Başkanı Dan Gelber, “Kurallara uyma niyeti olmayan çok fazla kişi geliyor, sonuç katlanabileceğimizden çok daha fazla bir kaos seviyesi oldu” ifadelerini kullandı.