Haberler
Giriş Tarihi : 28-02-2021 11:34   Güncelleme : 28-02-2021 11:34

ABD'li Doktordan Türkiye'yi Sevindirecek Çin Virüsü Önerisi: Çay İçin

Amerikalı Doktor Leo Galland, siyah çayın içerisinde bulunan bazı maddelerin virüsün çoğalmasını engellediğini öne sürerek Çin Virüsü'nden korunmak için çay içilmesi önerisinde bulundu.

ABD'li Doktordan Türkiye'yi Sevindirecek Çin Virüsü Önerisi: Çay İçin

"Alerji İçin Çözüm" kitabıyla bilinen Amerikalı ünlü doktor Leo Galland, Çin Virüsü'ne karşı siyah çay içilmesini önerdi. Siyah çayın içerisinde bulunan bazı maddelerin virüsün çoğalmasını engellediğini söyleyen Galland, Çin Virüsü'nün kişinin sadece bağışıklık sistemini değil metabolizmasını da ilgilendiren bir hastalık olduğunu belirtti.

Leo Galland, "Zaten bu nedenle şeker hastaları ve aşırı kilolu kişiler büyük risk altında. Dolayısıyla metabolizmanızı iyileştirecek bir beslenme düzeni koruyucu olacaktır. Özellikle de çinko çok önemli. Bununla ilgili kanıtlar var. Meyve, sebze, bitki ve baharatlarda bulunan biyoflavonoidler, vücudunuzun virüse verdiği tepkiyi önemli ölçüde etkiliyor. İlk yapmanız gereken, kabuklu yemiş, tohum, sebze, balık ve deniz ürünleri içeren, tamamen doğal gıdalardan oluşan bir beslenme alışkanlığı edinmek" şeklinde önerilerde bulundu.

Çayın virüsle mücadelede oldukça önemli olduğunu belirten Dr. Leo Galland, "Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını önler. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini engeller. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir. Bunun yanında melatoninin faydalı olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Melatonin takviyesi yapan insanların Kovid-19'a yakalanma ihtimali daha düşük. Muhtemelen bunun nedeni, melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve antiinflamatuvar etkisi" ifadelerini kullandı.