Haberler
Giriş Tarihi : 29-09-2021 10:51   Güncelleme : 29-09-2021 11:10

Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu'nu Hafife Almayın

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugün yayımladığı köşe yazısında çarpıcı ifadeler kullandı.

Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu'nu Hafife Almayın

Gazetesi Abdulkadir Selvi Hürriyet Gazetesi'ndeki yayımladığı köşe yazsıında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Selvi, "Ne zaman ki Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olmaya karar verdi, denklem değişti. Hep söylüyorum, Kılıçdaroğlu’nu hafife almayın diye. 7 Aralık 2020 tarihi bir dönüm noktası oldu." dedi.

"İmamoğlu ve Yavaş’ın Adaylığının Son Ana Kadar Masada Olduğunu Düşünenlerdenim"

Selvi,"Bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti milletvekillerinin sataşması üzerine, “Cumhurbaşkanı adayı olmadığımı size kim söyledi?” çıkışını yaptı. CHP lideri o günden bu yana yaptığı hamlelerle önce Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu minder dışına itti, sonra Akşener’in aday olmayacağını açıklamasını sağladı. Akşener için geçerli değil lakin İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığının son ana kadar masada olduğunu düşünenlerdenim." ifadelerini kullandı.

"Muhafazakâr ve Kürt Seçmenini de Oyunu Alabilecek Bir İsim Arayışı"

Selvi yazsının devamında, "Cumhurbaşkanı adaylığında ibre Kılıçdaroğlu’na dönmüş durumda lakin muhalefet cephesinde üçüncü isim arayışı sürüyor. Hatta bu konudaki temasların içinde yer alan isimlerden biri de Kılıçdaroğlu. Çünkü bir süredir Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda bazı görüşmeleri tek başına yürüttüğü, kritik gelişmelerin Kılıçdaroğlu’nda toplandığı, yakın ekibiyle dahi paylaşmadığı söyleniyor. Muhafazakâr ve Kürt seçmenini de oyunu alabilecek bir isim üzerindeki arayışlar sona ermiş değil." değerlendirmesinde bulundu.