Haberler
Giriş Tarihi : 24-11-2020 11:13   Güncelleme : 24-11-2020 11:13

Acı Reçete: AKP İl Gençlik Kolları Başkanına İşe Gitmeden Maaş

AKP Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur'un ALO 170 hattında mevzuat uzmanı olduğu ve işe gitmeden maaş aldığı iddia edildi.

Acı Reçete: AKP İl Gençlik Kolları Başkanına İşe Gitmeden Maaş

AKP Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Batur'un Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı ALO 170 hattı çağrı merkezinde mevzuat uzmanı olarak çalışmaya başladığı ve 4 aydır işe gitmeden 6 bin TL maaş aldığı iddia edildi. 

Cumhuriyet'in haberine göre aynı işyerinde çalışan ve ismini açıklamak istemeyen bir çağrı uzmanı durumdan yakındı. Çağrı uzmanı konuyla ilgili "Esnek çalışma olarak düşünülebilir ancak aynı şirkette biz de çalışıyoruz. Hem işe gelmiyor hem diğer çalışanlardan fazla ücret alıyor. Bu kabul edilebilir değil” ifadelerini kullandı. Batur'un işe alındığı daha sonra Ankara'da çalışan arkadaşlarından öğrendiğini belirten çağrı uzmanı "Batur’un işe girişi 4 ay önce yapılmış. Biz işe başladığını da şirketin Ankara’daki çalışanlarından öğrendik. Kütahya’daki şirkette ise işe girdiğini sadece 1-2 birim yöneticisi biliyor. Kendisini kimse görmedi, işe gelmiyor ve maaş alıyor. Bu belki esnek çalışma olarak düşünülebilir ancak aynı şirkette biz de çalışıyoruz. Bazı pozisyondaki çalışanlar 2 hafta işe gelirken 1 hafta gelmiyor ya da mevzuat uzmanları belirli bir vardiya ile çalışıyorlar. Ama Batur hiç gelmiyor. AKP’ye hizmet ediyor diye işe girişi yapıldı ve maaş alıyor. Bu kabul edilebilir değil" şeklinde konuştu.