Haberler
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:05   Güncelleme : 18-06-2021 15:05

Adalet Bakanı'ndan 'Yargı Paketi' Açıklaması: Şimdi Kolları Sıvama Vakti

Adalet Bakanı Gül, 5'inci yargı paketi için kolları sıvama vaktinin geldiğini söyledi.

Adalet Bakanı'ndan 'Yargı Paketi' Açıklaması: Şimdi Kolları Sıvama Vakti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TBMM Başkanlığına sunulan 4'üncü yargı paketinin ardından sıranın 5'inci yargı paketine geldiğini söyledi.

4'üncü yargı paketinin 84 milyonun ortak beklentisi olduğunu dile getiren Gül, "Yargı reformumuzun odağında vatandaş memnuniyeti, temelinde Edirne’den Kars’a 84 milyonun ortak beklenti ve iradesi var. Bugün Meclis'e sunulan 4'üncü yargı paketi de aynı iradenin ürünüdür. Bu anlayış; iyi, doğru ve istikrarlı bir uygulama için de önemli bir kaynak olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Yargı paketi yapmaya devam edeceklerini belirten Gül, 5'inci yargı paketi için kolları sıvama vaktinin geldiğini ifade ederek "Daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı. Reform irademiz milletin yargı adaletinden beklentileri ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor, devam edecek. İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan 4'üncü yargı paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, 5'inci yargı paketi için kolları sıvama vakti" dedi.