Haberler
Giriş Tarihi : 14-02-2021 22:46   Güncelleme : 14-02-2021 22:46

Adana'da İlginç Suikast Girişimi: Patronunun İçeceğine Çin Virüsü Enjekte Edip Öldürmeye Çalıştı

Adana'da oto galerici İbrahim Ünverdi'nin ofise götürmesi için verdiği 215 bin TL ile ortadan kaybolduğu ve koronavirüs hastasından aldığı tükürüğü patronunun içeceğine karıştırmaya çalıştığı iddia edilen Ramazan Ç. yakalandı.

Adana'da İlginç Suikast Girişimi: Patronunun İçeceğine Çin Virüsü Enjekte Edip Öldürmeye Çalıştı

Adana'da, oto galericilik yapan İbrahim Ünverdi’nin otomobil satışından elde ettiği 215 bin TL’yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Ç., iddiaya göre parayla birlikte ortadan kayboldu.

Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi’nin ulaştığı Ramazan Ç., parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı.

Ünverdi, başka bir personelinden, Ramazan Ç.’nin bir corona hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi.

Olayın basına yansımasının ardından Ramazan Ç.nin daha çok sinirlendiğini öne süren Ünverdi, tehdit mesajları almaya başladığını kaydetti. Bunun üzerine Adana Adliyesine giden Ünverdi, Ramazan Ç. hakkında öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçlarından şikayetçi oldu.

Ünverdi’nin şikayetinin ardından Ramazan Ç., 10 Şubatta saklandığı evde yakalandı. Sorgusu tamamlanan Ramazan Ç., Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildiği sırada, corona hastasından alınan tükürüğün yalan olduğunu, İbrahim Ünverdinin kendisini 1 milyon lira dolandırdığını ve Ünverdi’nin tefeci olduğunu iddia etti.

Sağlık kontrolünden geçirilen Ramazan Ç., ‘dolandırıcılık’ suçundan adliyeye sevk edildi. Ramazan Ç.ye ev hapsi cezası verildi.

Ramazan Ç.nin yakalandığına çok mutlu olduğunu söyleyen İbrahim Ünverdi, “Şu an biraz mutlu olsak bile birazda üzgünüz. Hakim ev hapsi verilmesine karar kıldı. Bu beklediğimiz bir karar değildi. Bizim isteğimiz hapis cezası almasıydı. Avukatlarımız itirazda bulanacaklar. Bu virüs 2- 3 kişiden çıktı ve tüm dünyaya yayıldı. Sağlık personelleri bu kadar çalışırken bu kişinin şeytani plan yapması çok üzücü bir durum. Ev hapsi eşimi, çocuklarımı bir nebze rahatlattı ama ceza evine girerse tabi çok çok daha rahatlayacağız. Kendimizi daha da güvende hissedeceğiz” dedi.