Haberler
Giriş Tarihi : 14-09-2021 18:09   Güncelleme : 14-09-2021 18:09

Afganistan'a Gittiği İddia Edilen Nagehan Alçı'nın Aslında Pakistan'a Gittiği Ortaya Çıktı

Nagehan Alçı'nın Afganistan'a gittiğine yönelik olarak paylaşılan fotoğrafın Afganistan'da çekildiği ortaya çıktı.

Afganistan'a Gittiği İddia Edilen Nagehan Alçı'nın Aslında Pakistan'a Gittiği Ortaya Çıktı

Nagehan Alçı'nın Afganistan'a gittiği iddia edilmiş, Alçı'nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Veeeeeeee.... Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında... Taliban’ın Afganistan’ında bir Türk kadın yazar olarak tüm ülkeyi dolaşacak... Hem halkın nabzını tutacak hem Afganistan’ın yeni yönetici kadrolarıyla görüşecek... Zor ve cesur bir vazife..." ifadelerini kullanmıştı.

Buna karşın bir Twitter kullanıcısının Alçı'nın fotoğrafınaki telefon numaralarının Pakistan GSM şirketi Telenor'a ait olmasını söylemesiyle birlikte Alçı'nın aslında Pakistan'da olduğu ortaya çıktı.

Alçı'nın kendisi de Afganistan'da olduğunu iddia etmemiş, Peşaver'de olduğunu belirterek "Peşaver, Pakistan’ın Taliban üssü. Şehre girmek ve gazeteci olarak bulunmak ayrı bir izne tabi. Taliban’ın çıktığı medreseler burada. Şehir uluslararası terörün de en önemli merkezi kabul ediliyor.

Peşaver’den sonra iki saatlik yolumuz daha var. Sınırdaki karmaşayı atlatabilir ve her şey planlandığı gibi giderse akşam saatlerinde Kabil’de olacağız. Sınırdaki durumu ve bizim yaşadıklarımızı bir sonraki yazıda anlatacağım…" demişti.