Haberler
Giriş Tarihi : 04-04-2021 22:35   Güncelleme : 04-04-2021 23:39

Afyonkarahisar Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü de 'Montrö Bildirisi'ne Tepki Gösterdi

Devletin tepesi hariç neredeyse her kademesinden kurum ve makamdan tepkiler yükselen "Montrö Bildirisi"ne bir büyük tepki de Afyonkarahisar Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nden geldi.

Afyonkarahisar Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü de 'Montrö Bildirisi'ne Tepki Gösterdi

104 emekli amiralin imzasıyla birlikte yayımlanan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "inadına yapacağız" dediği Kanal İstanbul Projesine ve Karadeniz'in kıyıdaş olmayan ülke donanmalarına kapalı olmasını öngörerek Türkiye'nin kuzeyini emniyete alan Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin "feshedilebileceği" yönündeki sözlere tepki gösteren "bildiri"ye karşı devletin neredeyse bütün makamlarından ve görevlilerinden sosyal medya üzerinden tepki mesajları yükseldi.

Bütün bakanlıkların, genel müdürlüklerin ve siyasi parti yöneticilerinin mesajlarının yanı sıra en sert tepkilerden biri de Afyonkarahisar Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nden geldi. Müdürlüğün Twitter hesabından, Bakan Bekir Pakdemirli'nin paylaşımı alıntılarak yapılan paylaşımda "Biz buradayız! Devletimize, Milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız" denilerek "Montrö Bildirisi"ne en yüksek tondan tepki gösterildi.