Haberler
Giriş Tarihi : 26-01-2021 23:18   Güncelleme : 26-01-2021 23:18

Afyonkarahisar'da Devremülk Dolandırıcılığı Operasyonu: 19 Kişi Tutuklandı

Afyonkarahisar'da 7 binden fazla vatandaşı devremülk satışı üzerinden dolandırarak haksız kazanç elde eden 19 kişi tutuklandı.

Afyonkarahisar'da Devremülk Dolandırıcılığı Operasyonu: 19 Kişi Tutuklandı

Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesinde meydana gelen dolandırıcılık olayında, 7 binden fazla vatandaşın dolandırıldığı ve şüphelilerin 150 milyon lira haksız kazanç elde ettiklerinin belirlenmesi üzerine Afyonkarahisar ve İzmir'de eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarla yakalanan 33 kişi adliyeye sevk edilmişti. Hakim karşısına çıkarılan 33 şüpheliden 19'unun tutuklandığı 14'ünün ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

İddiaya göre, termal devre mülk tesisleri ile ünlü Gazlıgöl beldesinde 4 termal tesis sahibi çağrı merkezi kurarak tesislerde devre mülkleri olan kişilere telefonlar ile ulaşan dolandırıcılar, mağdurlara devre mülklerinin tapularının çıkarılması, Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verilmek üzere teminat miktarları alıp kar payı vereceklerini söyleyip, mailorder sistemi üzerinden satış yaptıkları kişilerin aynı bilgilerini kullanarak mevcut tutarlardan daha yüksek miktarlarda paralar çekti.

Şahısların bu yöntemlerle 7 binin üstünde vatandaşı yaklaşık 150 milyon TL dolandırdıkları öne sürüldü.