Haberler
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:37   Güncelleme : 31-03-2021 16:37

AKP Bildiğimiz Gibi: İl Başkan Yardımcısı Sınava Girmeden Büro Çalışanı Oldu

Tunceli’nin AKP’li Çemişgezek Belediyesi meclis üyesi ve AKP Tunceli İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek, AKP’li Mazgirt ilçe belediyesinde muhasebe büro elemanı olarak işe başladı.

AKP Bildiğimiz Gibi: İl Başkan Yardımcısı Sınava Girmeden Büro Çalışanı Oldu

Tunceli'de AKP'li Çemişgezek ilçe belediye meclis üyesi ve AKP İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek, sınavsız olarak AKP'li Mazgirt ilçe Belediyesine muhasebe büro elemanı olarak işe başladı.

AKP'li Mazgirt Belediyesinde çalıştığını doğrulayan AKP Çemişgezek Belediye meclis üyesi ve AKP Tunceli İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek, sosyal medyada yaptığı açıklamada, “29.03.2021 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından, eski siyasi rakiplerimizin ürettiği bir takım asılsız, gerçeği yansıtmayan haberler gündeme taşınmıştır. Benim herhangi bir İlçe Başkanlığı görevim yoktur. Tunceli Atatürk mahallesinde ikamet etmekteyim. Tunceli Ak Parti Siyasi Hukuki İşler Başkanı/İl Başkan Yardımcısı görevini yürütmekteyim. Mazgirt Belediyesinde ise Muhasebe Büro elamanı olarak çalışmaktayım” dedi.

Başlı Başına Skandal

Son dönemde 'büro çalışanları' sebebiyle dillerden düşmeyen AKP'ye ve İbrahim Enes Somyürek'in AKP'li Mazgirt Belediyesinde işe alınmasına tepki gösteren CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, “Çemişgezek Belediyesinin AKP'li meclis üyesi ve il başkan yardımcısı İbrahim Enes Somyürek'in Mazgirt Belediyesi'nde muhasebe büro elemanı olarak işe alınması ilimiz adına başlı başına bir skandaldır. Çünkü Mazgirt ilçemizde birçok işsiz varken Çemişgezek belediyesinde meclis üyesi olan ve AKP il başkan yardımcısı olarak görev yapan birinin belediyede işe alınması AKP'nin partizanlık anlayışını bir kez daha göstermiştir. Bu kişi Mazgirt Belediyesi'nden alınıp Tunceli İl Özel İdaresine gönderileceği ifade ediliyor” şeklinde konuştu.

İşe alımların kurgulanarak yapıldığını söyleyen Çelik, “AKP'nin bu utanmaz siyasetini ve yasaları ve liyakatı yok sayan kişiye özel kadro çıkartıp şartlar hazırlayan bu anlayış her usulsüzlüğü yapmaktan çekinmiyorlar. Bu alımdan da anlaşılmıştır ki Tunceli AKP'nin memur atamalarında, kadrolu işçi alımlarında arka bahçesi haline getirilmiştir. AKP'nin bu konuda topluma karşı bir sorumluluk hissetmeden ildeki kadrolaşmasının bir örneğidir. CHP olarak bu oluşumlara şiddetle karşı çıkacağız” ifadeleriyle AKP'nin usulsüzlük yapmaktan çekinmediğini dile getirdi.