Haberler
Giriş Tarihi : 10-03-2021 19:34   Güncelleme : 10-03-2021 19:39

AKP Erdoğan’ın MHP Kongresine Katılacağı İddiasını Reddetti

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin 18 Mart'ta düzenlenecek olağan kongresine katılacağı iddia edilmişti. Ancak AKP kaynakları iddianın doğru olmadığını bildirdi.

AKP Erdoğan’ın MHP Kongresine Katılacağı İddiasını Reddetti

MHP'nin 18 Mart Perşembe günü düzenlenecek 13.Olağan Büyük Kurultayı'na AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı iddia edilmişti.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova konu ile ilgili canlı yayında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Çok önemli bir gelişme var. Edindiğim bilgilere göre dün AK Parti MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan '18 Mart’ta gerçekleştirilecek olan MHP kongresine bir heyetle birlikte gidelim' ifadesini kullandı. Heyette kimlerin olacağı daha netleşmedi ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan eğer kongreye katılırsa bu Türk siyasetinde bir ilk olacak. Türk siyasi tarihinde genel başkan ve Cumhurbaşkanı nezdinde ilk kez bir diğer partinin olağan kongresine katılım gerçekleşmiş olacak."

Erdoğan'ın MHP kongresine katılacağı iddiası geniş yankı uyandırdı. Ancak AKP kaynakları Erdoğan'ın kongreye katılmayacağını bildirdi. Buna göre MHP'nin 13. Olağan Büyük Kongre'sine AKP geniş bir heyetle katılım sağlayacak.

Edinilen bilgiye göre, MHP'nin 18 Mart Perşembe günü gerçekleştireceği kurultaya AKP'yi temsilen Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Mehmet Özhaseki ve Jülide Sarıeroğlu katılacak.