Haberler
Giriş Tarihi : 12-10-2020 18:21   Güncelleme : 12-10-2020 18:30

AKP Grup Başkanvekili Yeni Partileri Hedef Aldı

Bülent Turan, AKP'den koparak kurulan Gelecek ve DEVA partileri için "Türkiye'de yüzde 50'den fazla olan oyumuzun 49'da kalması projesi içinde yer almak istiyorlar" yorumunda bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Yeni Partileri Hedef Aldı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, iktidar partisinden ayrılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım (DEVA) partilerine yönelik sert ifadeler kullandı.

Muhalefetin iktidarı devirmeye çalışmasını eleştiren AKP'li Turan, "Asla iktidar olma imkanları yok ama Türkiye'de yüzde 50'den fazla olan oyumuzun 49'da kalması projesi içinde yer almak istiyorlar" diye konuştu.

Kısa süre önce kurulan iki yeni partiyi CHP taklidi olmakla itham eden AKP Grup Başkanvekili, kendi partisinin yedi düvelle savaştığını da kaydederek "AK Parti'yle sahip oldukları siyasi hatıralarının yerini, bundan sonra CHP gölgesinde yapacakları siyaset alacak. Çok yazık değil mi? CHP ve HDP trenlerinin arkasında bir vagon oldular. Bakın kaç ilde, ilçede teşkilatları dağıldı. Erdoğan karşıtlığı her türlü hukuksuzluğu meşru görmelerine neden olmamalı. Kayyum atanıyor, aynı dil. 6-8 Ekim olayları konuşuluyor, aynı dil. Gerçek bir derdi olmayanlar, yalnızca hırslarının kurbanı olurlar. Tabii ki bu süreçte farklılaşmayı görüp nedamet duyanların, 'Gaza geldik, yanlış yaptık, hata yaptık.' diyenlerin gelecekleri yer; bu çınarın altı, adeta yedi düvele karşı savaşan AK Parti'dir" ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımızdan Özür Dilemeli"

Bülent Turan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'toplumsal muhalefeti' ve 'ittifak ortaklarını' kastettiği düşünülen "Dostlarımla iktidar olacağım" şeklindeki sözüne de farklı bir pencereden bakarak bu dostların ABD Başkan Adayı Joe Biden gibi isimler olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'nun AKP lideri Tayyip Erdoğan'ın Katar'da verdiği poza yönelik eleştirilerine de sert sözlerle tepki gösteren Turan, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu'nun çirkin ithamları ahlak ve akıl dışı. Cumhurbaşkanımıza karşı husumet dolu, son derece yakışıksız bir açıklama. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet tarihinin en büyük siyasi yalancısıdır. İnanmayan, iddia ettiği selamlamanın yer aldığı videoya baksın. Milletimizin 10 yıldır tek bir seçim bile kazanamayan Kılıçdaroğlu'na niye güvenemediğini, bu zihniyetin neden iktidar olamadıklarının cevabı burada saklı. Bu kadar yalan ve algı peşinde koşanı değil genel başkan, kimse şirketine genel müdür yapmaz. Aziz milletimiz de tüm dünya da biliyor ki Recep Tayyip Erdoğan, ancak ve ancak rükuda Allah'ın huzurunda eğilir. Başka hiçbir gücün önünde eğilmez. Dik duruşuyla, cesaretiyle ve kararlılığıyla öne çıkan bir lider. Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızı, Genel Başkanımızı kendisiyle karıştırmasın. Video görüntüsünü hepimiz izledik, var mı öyle bir şey? Kılıçdaroğlu siyasi değerleri ayaklar altına almaktan vazgeçmeli ve bir an önce Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemelidir. Siyaset yalan, algı, çamur at izi kalsın anlayışıyla yapılmamalı. Bu topraklar düzgün, erdemli bir siyasi anlayışı ve ahlakı hak ediyor."