Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2020 12:11   Güncelleme : 15-09-2020 12:11

AKP Kongresinde Türk Bayrağına Saygısızlık

AKP Tekirdağ Marmara Ereğlisi 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi, Türk bayrağına karşı saygısızlıkla dolu çirkin görüntülere sahne oldu.

AKP Kongresinde Türk Bayrağına Saygısızlık

AKP'nin Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Gençlik Kolları'nın 6. Olağan Kongresi bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Kongrede, delegelerin ve izleyicilerin oturacağı sandalyelerin arkasına Türk Bayrağı konuldu. Kongre boyunca delegeler ve konuklar, bayraklara yaslandı, kimi de üzerine oturdu. Bazı bayraklar buruşturulmuş şekilde sandalyelerde kaldı.

Sözcü'ye konuşan İYİ Partili İsmail Koncuk, ortaya çıkan çirkin görüntülere ilişkin "Birileri, Türk Bayrağı'nın üzerine oturulamayacağını hatırlatsaydı keşke. Bilmiyorduk, düşünemedik, gerekçe bile olamaz. Bayrak Kanunu demiyorum, çünkü saygıyı kanun sağlamaz. Asıl olan milli şuurdur" ifadelerini kullandı.

İktidar partisini Türk bayrağına yapılan bu saygısızlık nedeniyle özür dilemeye devam eden Milletvekili Koncuk, şöyle devam etti:

"Fakat bu görüntüler AKP teşkilatlarının milli olmak konusunda, hiç de hassas davranmadıklarını gösteriyor. Türk Bayrağı'nın üzerine oturup bunun yanlış olduğunu hiç düşünmemek, milli olmanın neresinde var? Bayrak Türk çocuğunun baş üstünde taşıması gereken bir semboldür. Bunu yapmak hem kendimize hem de ecdadımıza ve şehitlerimize saygının gereğidir. Bu görüntülere sebep olanlar milletimizden özür dilemelidir."