Haberler
Giriş Tarihi : 10-06-2021 16:45   Güncelleme : 10-06-2021 16:45

AKP'den ''AKP'li Vekiller Soylu'nun Gitmesini İstiyor'' İddiasına Cevap

AKP, Sedat Peker'in iddiaları sebebiyle 15 AKP'li vekilin Süleyman Soylu'nun gitmesini istediği iddialarını yalanladı.

AKP'den ''AKP'li Vekiller Soylu'nun Gitmesini İstiyor'' İddiasına Cevap

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in hedef aldığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP'de çatırtılara sebep oldu. Bu sabah ''AKP'li vekiller Soylu'nun gitmesini istiyor'' iddialarının yayılmasına sebep olan AKP yönetimi sessizliğini bozdu. 

BBC'nin haberi üzerine yayılan iddiaları hedef alan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan konu hakkında açıklama yaptı. Turan'ın açıklaması şu şekilde: 

''15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti' başlıklı haberiniz ve içinde yer alan “Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği” “kulis bilginiz” doğru değildir.

Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiş konulardır. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir.

Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkartılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir.

Ancak unutmayalım ki adaletin tesis edilebilmesinin bir gereği de dedikodu ve söylenti ile siyasal mühendislik yapma girişimlerinin önünün alınmasıdır. Bu hususlara dikkat etmek kanaatimizde sadece siyasilerin değil tüm kesimlerin görevidir.

Bu konuda basını sorumluluğu, ilkeli ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirmesinin kıymetli olduğu kanaatindeyim.

Basın ilkeleri çerçevesinde, haberinizin bu anlayışla yeniden değerlendirilmesini dilerim.''