Haberler
Giriş Tarihi : 03-09-2021 11:44   Güncelleme : 03-09-2021 11:44

AKP'li Başkan Özür Dilemedi, CHP’li Üyeler Meclisi Terk Etti

Darıca Belediye Meclisi Toplantısı'nda AKP'li Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın özür dilememesi üzerine CHP'li üyeler meclisi terk etti.

AKP'li Başkan Özür Dilemedi, CHP’li Üyeler Meclisi Terk Etti

CHP'li meclis üyeleri, Belediye Meclisi Toplantısı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3. Ahmed Çeşmesi’ndeki fotoğrafıyla, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Akıncı TİHA başındaki fotoğrafını yan yana koyup "Gazoz olma efsane ol” notunu düşen AKP'li Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'ın özür dilemesini istedi. 

Bıyık, özür dilemesi gerektiğini belirten CHP Grup Sözcüsü Selim Özcan'a, “Kılıçdaroğlu ile ilgili olan paylaşımda ben arkadaşları uyardım. Gereksiz bir paylaşımdı. Ben bir belediye başkanı olarak, benim adıma benim sayfamda paylaşılması uygun olmamış. Ama burada hakaret içeren herhangi bir şey olmadığı şahsen ben düşünüyorum. Onun içinde özür dilenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ama yapılan paylaşım da yanlıştır. Ekibimizi de bu tarz paylaşımlar konusunda uyardım” dedi.

Bunun üzerine Bıyık'ın özür dilememe ısrarına öfkelenen CHP Darıca Belediye Meclis Üyeleri ve CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, meclis salonunu terk etti.

''Özür Dilemesini Bekliyoruz''

Toplantıdan ayrıldıktan sonra belediye binası önünde basın açıklaması yapan CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, "Partimizin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı talihsiz paylaşımı kınıyoruz. Yapılan bu paylaşımla belediye başkanımız sadece belediye meclis üyeleri değil, Darıca’da yaşayan yurttaşların üzerinden bölünme kırgınlıklara neden olmuştur. Bizler, milletimiz ve ülkemiz adına yapılan her hizmetten mutluluk duyar, ülkemizin bilim, teknoloji ve ekonomi alanında atılımlar yapmasına ve bu uğurda verilen her türlü çabanın CHP üyeleri olarak yanında durur ve destekleriz. Keşke Sayın başkan, sadece Sayın Cumhurbaşkanının fotoğrafını paylaşıp bu haklı gururu yaşamış olsaydı. Bizler CHP Belediye Meclis Grubu ve Darıca’da yaşayan yurttaşlar olarak Sayın Başkandan genel başkanımız adına yapılan bu paylaşım sebebi ile özür dilemesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.