Haberler
Giriş Tarihi : 10-10-2021 17:21   Güncelleme : 10-10-2021 17:21

AKP'li Belediyeden Vatandaşa Zam Yağmuru

AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekmek, su ve ulaşım ücretlerine bir hafta içinde arka arkaya zam yaptı.

AKP'li Belediyeden Vatandaşa Zam Yağmuru

AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin arka arkaya yaptığı zamlara tepki gösteren İYİ Partili Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Erhan Özhan, Belediye'nin ulaşıma yüzde 20, ekmek fiyatlarına yüzde 25 ve otopark ücretlerine yüzde 70 zam yapmasıyla ilgili olarak "Kayseri Büyükşehir Belediyesi önce ulaşımda daha sonra ekmekte dün itibariyle de otopark ücretlerinde ciddi geçişleri yaptı. Diğer bütün kalemlerde artan girdi maliyetleri bahane olarak öne sürülürken acaba otopark ücretlerinde nasıl bir girdi maliyeti artışı var ki zam yapılması gereği görülmüştür. Otoparklar gaz mı, elektrik mi yoksa benzin mi yakmaktadır bu soru işareti cevap bekliyor" şeklinde konuştu.

Zamların vatandaşları zor duruma düşürdüğünü belirten Erhan Özhan, "Artan elektrik fiyatları su fiyatları, ulaşım, ekmek gibi halkın gündelik zorunlu ihtiyaçlarında gerçekleşen artışlar, ciddi anlamda hayatı zorlaştırmakta, insanlar ekstra harcamaları bırakın normal gündelik ihtiyaçlarını karşılamakta nasıl bir yol alacağını bilemez hale gelmiş durumda" dedi.

"Kayserili vatandaşlarımız bilhassa şehir merkezinde ciddi otopark ihtiyacı duyuyor. Halkımız araçlarını park edecek yer bulamamaktadır" diyen Özhan açıklamasında "Bununla birlikte otopark ücretlerini artırıp zaten zorluk çeken insanlarımıza böylede artı bir yük yüklemenin anlamı yoktur. Ulaşım, ekmek hatta otopark ücretleri gibi belediye imkanları dahilinde olan hizmetlerin tamamının olabilecek en düşük ücret tarifesinde tutulması gerekmekte, içinde bulunduğumuz bu zorlu ekonomik koşullarda halkımız için artık bir lira bir liradır" ifadelerine yer verdi.