Haberler
Giriş Tarihi : 24-09-2021 14:44   Güncelleme : 24-09-2021 14:55

AKP'li Cumhurbaşkanı: ABD Terör Örgütlerine Beklenenin Çok Üstünde Destek Veriyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında dikkat çekici bir açıklama yaptı.

AKP'li Cumhurbaşkanı: ABD Terör Örgütlerine Beklenenin Çok Üstünde Destek Veriyor

İstanbul'da cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularına yanıt veren AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD ile ilişkiler hakkında "İki NATO ülkesi olarak ABD ile bu konumda olmamalıydık" dedi.

"İki NATO ülkesi olarak daha farklı konumda olmamız gerekir" diyen Erdoğan, "Ben şu ana kadar ABD'deki hiçbir liderle böyle bir durum yaşamadım. Terör örgütleriyle ilgili mücadelede maalesef ABD şu anda, terör örgütlerine beklenenin çok çok üstünde destek veriyor. Mücadeleyi bırakın onlara yüklü miktarda araç gereç desteği veriyor. Bu tür yaklaşımlar olunca dünya ile paylaşmamız gerekir" ifadelerini kullandı.

Esad rejiminin Türkiye'nin güneyinde tehdit oluşturduğunu belirten Erdoğan "Benim Sayın Putin'den beklentilerim çok daha farklı. Zira Suriye'de rejim maalesef bizim için ülkemizin güneyinde adeta bir tehdit oluşturuyor" dedi.

"Rusya ile ikili münasebetlerimizi çok daha ileri taşımanın gayreti içerisindeyiz. Zira hedefimiz 100 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşmak" diyen Erdoğan "Sayın Putin'den, daha doğrusu Rusya'dan dayanışmamızın bir gereği olarak farklı yaklaşımlar bekliyorum. Bu mücadeleyi de güneyde birlikte yürütmemiz lazım" diye konuştu.

Putin Kürtçü Terör Örgütüne Özerklik Mesajı Vermişti

Rus diktatörü Putin "Suriye hükümeti ülkenin yüzde 90'ını kontrol ediyor" demiş, Kürtçü Terör Örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin kontrol altında bölgeler içinde sayılması özerklik mesajı olarak yorumlanmıştı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Rus diktatörü Putin'le görüşmek üzere 29 Eylül'de Moskova'ya gidecek.