Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2021 22:49   Güncelleme : 15-09-2021 22:49

AKP'li Cumhurbaşkanı Güldürdü: Özgür Basın Aydınlık Yarınlara Ulaşma Mücadelemizin En Önemli Destekçilerindendir

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 6. Anadolu Medya Ödülleri programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Güldürdü: Özgür Basın Aydınlık Yarınlara Ulaşma Mücadelemizin En Önemli Destekçilerindendir

6. Anadolu Medya Ödülleri programında konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Medya Özel Ödülleri kapsamında son yıllarda kaybettiğimiz değerlerin isimlerinin yaşatılıyor olması da önemli bir vefa örneğidir. Tüm medya mensuplarımızı rahmetle yad ediyorum. Özgür, sorumlu ve milli basın milletimizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir" dedi.

"Ülkemizin dört yanında dişini tırnağına takarak çeşitli mecralarda görevlerini yürüten tüm medya mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hakikatin, hakkın, hukukun, özgürlüğün, insana dair her özlemin savunucusu olarak gördüğüm medya mensuplarımızın her birine başarılar diliyorum" diyen Erdoğan "Siyasi hayatımız boyunca hep yakın mesai içinde olduğumuz basınımızla inşallah daha nice yolları birlikte yürüyeceğiz. Anadolu basını demokrasinin beslenmesi ve sağlıklı işlemesi bakımından hayati öneme sahiptir. Hem halkımızın vaktinde ve doğru bilgilenmesi hem de idarecilerin halkın gündemini sağlıklı takip edebilmesi bakımından medyamız yeri doldurulamayacak bir görev ifa ediyor" şeklinde konuştu.

Yine Sosyal Medyayı Hedef Aldı: Sinsiliğin Çıkarcılıkla Karıştığı Mecra...

"Genel olarak basın özellikle de Anadolu basını işte bu yönüyle mutlaka desteklenmesi ve teşvik edilmesi gereken bir vazife görüyor. Tüm bu misyonların hakkıyla ifası, meslek ahlakından taviz vermeden ve sorumluluk bilinci içerisinde yürütmesine bağlıdır" diyen Erdoğan, "Her şeyin küreselleştiği, dijitalleştiği, teknolojik mecralara evrildiği bir dönemde insanın sosyal çevresiyle hala merkezde tutan sahiciliğin son kalesi, işte bu anlayışla çalışan basın olacaktır. Bir insanın ölümünü trajedi, bir milyon insanın ölümünü istatistik olarak gören zihniyetin dünyamızı istila etmeye başladığı dönemde siz her bir insanı ayrı bir değer gören yaklaşımla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Sosyal medya gibi sinsiliğin çıkarcılıkla karıştığı mecraları zapturapt altına alacak olan da yine sizin gayretinizdir" ifadelerini kullandı.