Haberler
Giriş Tarihi : 03-09-2021 20:26   Güncelleme : 03-09-2021 20:35

AKP'li Cumhurbaşkanı İkizdere Direnişini Hedef Aldı: Ne Kadar Sol Ne Kadar Komünist Varsa Alıp Buraya Geliyorlar

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rize'nin İkizdere ilçesinde yaptığı konuşmada İkizdere direnişini hedef aldı.

AKP'li Cumhurbaşkanı İkizdere Direnişini Hedef Aldı: Ne Kadar Sol Ne Kadar Komünist Varsa Alıp Buraya Geliyorlar

"İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni"nde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İkizdere direnişini hedef alarak "Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya getiriyorlar. Siz bizim önümüzü kesemezsiniz" dedi.

İkizdere direnişini kendisinin "önünü kesme" çabası olarak niteleyen Erdoğan, "Bunlarda ar, haya yok. Bir dikili taşınız olsun be. Var mı bunların bir dikili taşı? Yok. İkizdere'de lojistik tesislerini yapıyoruz, bunlar Ankara'dan geliyorlar, durdurmak için gayret sarfediyorlar. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ne kadar sol varsa, komünist varsa alıp buraya geliyorlar. Siz bizim önümüzü kesemeyeceksiniz. Biz bu tesisleri, yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez" diye konuştu.

"Biliyorsunuz bunlar hep medeni oluşumuzun alametidir. Yol medeniyettir, bu da bize aittir. Bu tünelleri, bu yolları bu kadro gerçekleştirdi. Bu kadroda emeği olanlar, Binali kardeşim olsun, Adil kardeşim olsun hepsi çok büyük emekler verdiler. Daha iyi olacak. Bunlar Bay Kemal'i, Meral'i, bunların bu derdi yok" diyen Erdoğan, "Bunlar gelip yol kesmeye çalışıyor. Bunlara da gereken dersi verdiniz, vereceksiniz biliyorum" ifadelerini kullandı.