Haberler
Giriş Tarihi : 09-05-2021 20:27   Güncelleme : 09-05-2021 20:50

AKP'li Cumhurbaşkanından Tuhaf Anneler Günü Kutlaması: Biz 'Anadolu' Demişiz, 'Babadolu' Değil

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anneler Günü vesilesiyle yaptığı konuşmada tuhaf açıklamalarda bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanından Tuhaf Anneler Günü Kutlaması: Biz 'Anadolu' Demişiz, 'Babadolu' Değil

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ve HDP Diyarbakır İl Binası önünde eylem yapan annelerle Vahdettin Köşkü'nde düzenlenen iftarda bir araya gelen AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anneler Günü'nü kutlamak için yaptığı konuşmada ilginç açıklamalarda bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatanını ve yurdunu ‘ana’ sıfatıyla adlandıran bir milletin evlatları olarak, dünyada hiçbir yerde Anadolu var mı? Yok. Ama bizde bak Anadolu var. Biz ne demişiz, ‘Anadolu’. ‘Babadolu’ değil, ‘Anadolu’ demişiz" şeklinde efsanevi bir veciz söze imza attı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk öğretmen olarak güçlü bireyler yetiştiren anneler, aynı zamanda güçlü toplumların da temelini atmakta, ailenin ve toplumun yapı taşını oluşturmaktadır. Biz de annelerimizin mutluluğunu artırmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendileriyle ilgili bütün alanlarda azimle çalışmayı sürdüreceğiz. Hayatımız boyunca en önemli güç kaynaklarımızdan birinin de annelerimizin hayır duaları olduğunu iyi biliyoruz. Dolayısıyla ana duasının çocuklarımızın, ülkemizin ve milletimizin üzerinden eksik olmamasını diliyorum.

Bu vesileyle başta anneler olmak üzere bütün aile üyelerine sevgi ve hürmet göstermemizin, onların bizim için ne kadar önemli olduklarını her zaman hissettirmemizin son derece önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Yüreğinde anne özlemini her an hisseden biri olarak, ahirete intikal etmiş tüm anneleri rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Bütün annelere aile bireyleriyle birlikte sağlık, huzur ve esenlik içinde geçecek bir ömür temenni ediyor ve bu anlamlı günlerini can-ı gönülden tebrik ediyorum" sözleriyle Anneler Günü'nü kutladı.