Haberler
Giriş Tarihi : 09-09-2020 09:34   Güncelleme : 09-09-2020 09:34

AKP'li Dağ: Zarar Gören Ağaçlar Mangal Kömürü Olarak Ekonomiye Kazandırılacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, geçtiğimiz günlerde Seferihisar'daki orman yangınları sonucu zarar gören ağaçların kesilip 'mangal kömürü olarak ekonomiye kazandırılacağını' söyledi.

AKP'li Dağ: Zarar Gören Ağaçlar Mangal Kömürü Olarak Ekonomiye Kazandırılacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen aygının ardından İzmir'in Seferihisar ilçesindeki Ekmeksiz Plajı'nda incelemelerde bulundu.

Yangının ardından bölgenin imara açılacağı yönünde dedikodular üretildiğini kaydeden Dağ, bunların manipülasyon olduğunu ve yapılanları gölgeleme amacını taşıdığını, alanda yeşillendirme faaliyeti yürütüleceğini söyledi.

Dağ'ın açıklaması şu şekilde: 

"Burada yaşanan orman yangınına Orman İtfaiye Birimi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi müdahale etmiş ve kısa bir süre içerisinde yangını kontrol altına almıştı. Yangın sebebiyle hem vatandaşlarımız hem de işletmecilerin mağduriyet yaşadıklarını biliyoruz. Bu mağduriyetin giderilmesi için ilgili kurumlarımızca çalışmalar yürütülmektedir. Bununla birlikte her orman yangını sonrasında olduğu gibi bu yangın sonrasında da birileri tarafından bu alanın imara açılması konusuyla ilgili dedikodular üretilmektedir. Bunlar manipülasyondur ve yapılan çalışmaları gölgeleme çabasıdır. Yangının gerçekleştiği alanda zarar gören ağaçlar, sonbaharda kesilecek ve mangal kömürü olarak kullanılması için ekonomimize kazandırılacak. Bölgede ise yeşillendirme faaliyeti gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda yangın çıkan alanın yakınında yer alan makilik arazide de yeni fidanların dikimiyle yeşillendirme yapılacaktır"