Haberler
Giriş Tarihi : 24-09-2021 17:46   Güncelleme : 24-09-2021 17:46

AKP'li Güvenç Yurt Sorununu Çözmediği İçin CHP'yi Hedef Aldı

19 yıldır iktidar olan AKP'nin Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç yurt sorununu çözmediği için AKP'yi eleştirdi.

AKP'li Güvenç Yurt Sorununu Çözmediği İçin CHP'yi Hedef Aldı

AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Onikişubat Belediyesi tarafından yapılarak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne verilen Kısa Süreli Engelli Yaşam ve Bakım Merkezi için düzenlenen programda yaptığı açıklamada "Ey CHP, ortalığı karıştıracağınıza biriniz de çıkın milletin moralini bozmak yerine ‘Benim de şu misafirhanem var, biz de bir tane yer açtık, bir tane sosyal tesis açtık, ey anne babalar buraya geldiğinizde perişan olmayın’ deyin" dedi.

19 yıldır ülkeyi yöneten AKP olarak her türlü sorunu çözemediklerini itiraf eden Celalettin Güvenç, "8 milyon üniversite öğrencisi olan bir ülkeden bahsediyoruz. Toplam öğrenci sayımızın yüzde 89’nu yerleştirmişiz. Kalan yüzde 11 oranındaki çocuklarımızın da yerleşmesi için herkes kendi çocuğuymuş gibi sahipleniyor ve yer arıyor" diye konuştu.

Yemin mi Ettiniz Kardeşim Bu Ülkenin Sorunlarını Çözmemeye?

"Sizin belediyeleriniz var. Adana, İstanbul, Ankara ve İzmir var. Bir tanenizde 'Belediyenin şu tesisini de çocukların hizmetine açalım' deyin. AK Partili tüm belediye başkanları her yerde, her ilde, valilerimiz Allah hepsinden razı olsun. Çocuklar ortada kalmasın büyükşehre geldiğinde, anne babalar ortada kalmasın diye tüm imkanları seferber ettiler. Telefonları yayınladılar. 'Gelin misafirhanelerimizde kalın, çözüm bulalım' dediler" diyen Güvenç, "Ey CHP, ortalığı karıştıracağınıza biriniz de çıkın milletin moralini bozmak yerine 'Benim de şu misafirhanem var, biz de bir tane yer açtık, bir tane sosyal tesis açtık, ey anne babalar buraya geldiğinizde perişan olmayın' deyin. Yemin mi ettiniz kardeşim bu ülkenin sorunlarını çözmemeye? Sorunların çözülmesine bir tuz da olsa katkı sağlamamaya yemin mi ettiniz? Dün mutlu oldum, Pir Sultan Abdal Derneği 'Cemevlerini şartsız açıyorum' diyor. Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.