Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2021 14:56   Güncelleme : 15-09-2021 14:56

AKP'li Hamza Dağ: Bugün İtibarıyla Yüzde 50'yi Geçiyoruz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, tuhaf açıklamalarda bulundu.

AKP'li Hamza Dağ: Bugün İtibarıyla Yüzde 50'yi Geçiyoruz

AKP tarafından sosyal medyaya getirilmesi planlanan sansür düzenlemesine ilişkin konuşan Hamza Dağ, "Şu anda medyaya bakın. Bir parti ile aynı noktada olan medya kuruluşları var. Bir partinin neredeyse sözcüsü gibi hareket eden, CHP’nin medya organları var. Düşünce ve ifade özgürlüğünü biz de gayet iyi biliriz. İfade edecek, örgütlenebilecek ve eğitimini verebilecek. Siz bu ifadelerinizi ortaya koyarken karşı taraftaki bir insanın hukukunu zedeliyorsanız onu kamu otoritesi korumak zorunda. Bir bürokratla ilgili 11, 12 maaş alıyor gibi yalan ifadeler ortaya koyuyorsunuz. Yok böyle bir şey yani" dedi.

"Şu kısa dönende dahi orman yangınlarında, sel felaketlerinde, üniversite sınavına girecek öğrencilere bir gün öncesinde atılan yalanlar gibi. Bu şekildeki yalanların, yalan olduğu daha sonra teyit edildi, bunun bir karşılığı olmayacak mı? Halk bunu görüyor, halkımız bunun cevabını görür. Halk 'şu genel başkan yalancı' diyor ama öbür tarafta benim halkımı korumak için siz ne yapıyorsunuz?" diyen Dağ, Biz de milletten aldığımız yetkiyle inşallah üzerinde çalıştığımız şeyler var. Meclis’teki çalışma belli bir olgunluğa ulaşınca grup başkan vekillerimizle diğerleriyle görüşme yapacaktır. Burada tek bir yerin hakkını değil de genel olarak herkesin hakkını korumak adına böyle bir çalışma yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Sosyal medya üzerinden "yalan politikası" güdüldüğünü iddia eden Dağ, "Siz yolda giderken birine hakaret ettiğinizde bir karşılığı nasıl oluyorsa aynı şeyi sosyal medya üzerinden değerlendirdiğiniz zaman müeyyidesi olması gerekiyor" diye konuştu.

Yüzde 50'yi Geçtiklerini İddia Etti

"Cumhur İttifakı olarak AK Parti-MHP kendi oy oranımızı artırmaya bakıyoruz" diyen Dağ "Ve bugün itibarıyla 50’yi geçen bir durumumuz var. Allah’ın izniyle ben 2023 seçimlerde 2018’den daha fazla oyla inşallah ipi göğüsleyen yine Cumhur İttifakı olacak" ifadelerini kullandı.