Ekonomi
Giriş Tarihi : 09-10-2021 10:18   Güncelleme : 09-10-2021 10:27

AKP'li Metiner: Ekonomik Bir Başarısızlık Varsa Bu Tamamen Hükümetimize Aittir

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı bir TV programında ekonomiye ilişkin değerlendirmede bulundu.

AKP'li Metiner: Ekonomik Bir Başarısızlık Varsa Bu Tamamen Hükümetimize Aittir

Mehmet Metiner, Habertürk'te katıldığı bir programda "ekonomik başarısızlığın iktidara ait olduğu" değerlendirmesini yaptı. Türkiye'deki ekonomik ve siyasal sıkıntıların sorumlusunun muhalefet olmadığını belirten Metiner, "Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir" dedi.

“Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir” diyen Metiner, AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini vurguladı.

"Sıkıntıların Müsebbibi Muhalefet Olamaz"

Mehmet Metiner şöyle konuştu: “Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil.

AK Parti'nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var' diye.”ifadelerini kullandı.