Haberler
Giriş Tarihi : 13-07-2021 12:03   Güncelleme : 13-07-2021 12:03

AKP'li Numan Kurtulmuş'un Gittiği Camide "Protokol" Oluşturuldu

Cemaat ve tarikat yapılanmalarına yönelik AKP desteği tarihi camilerde düzenlenen törenlerle sürerken ortaya çıkan görüntüler ise büyük tartışma konusu oluyor.

AKP'li Numan Kurtulmuş'un Gittiği Camide

Nakşibendi tarikatına bağlı Kemal Efendi Vakfı'ndan hafızlık eğitimi verilen çocuklar için İstanbul Müftülüğü'nün himayesinde Fatih Camisi'nde "icazet töreni" düzenledi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un da katıldığı törende cami içerisinde konuşma kürsüsü kuruldu, protokol koltukları yerleştirildi.

Vakıf yöneticileri ve AKP'li isimler, minberin yanına yerleştirilen koltuklarda, diğer davetliler ise yerde oturdu. Törene Kurtulmuş'un yanı sıra AKP Fatih ilçe teşkilatı yöneticileri de katıldı.

AKP'li Kurtulmuş, törenden fotoğrafları kendi sosyal medya hesabından da paylaşıp "İstanbul Müftülüğü himayesinde Kemal Efendi Vakfı bünyesinde hafızlığını tamamlayan genç kardeşlerimizin Hafızlık İcazet Merasimine iştirak ettik." ifadelerini kullandı.

Protokolün oluşturduğu bu görüntü büyük tepki çekti. CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Twitter hesabından törenden bir fotoğrafı paylaşarak "Camide herkes eşittir, ama AKP'liler daha eşit!" diye yazdı.