Haberler
Giriş Tarihi : 02-10-2021 00:37   Güncelleme : 02-10-2021 00:37

AKP'li Özhaseki: Belediyecilikte Rakibimiz Yok

AKP Genel Başkan Yardımcı Mehmet Özhaseki, partisinin Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti.

AKP'li Özhaseki: Belediyecilikte Rakibimiz Yok

Mansur Yavaş karşısında son belediye seçimlerinde büyük bir mağlubiyete uğrayan AKP'li Özhaseki, belediyecilik anlayışında AKP’nin bir rakibinin bulunmadığını, kendileri ile yarıştıklarını da ifade etti. Özhaseki partisinin 20 yıldır birinci parti olarak dünya rekoru kırdıklarını da söyledi.

Özhaseki, 1994 yılı öncesinde milletin beklediği hizmetin asla düşünülmediğini belirterek, “Yerel yönetimlerde de, belediyecilikte de 1994 yılı adeta bir dönüm noktasıdır. Neden böyle söylüyorum; 94 öncesinde genellikle sol belediyelerin hakim olduğu bütün belediyelerde ideolojik tavırlı, takıntılı bir belediyecilik anlayışı vardı. Milletin beklediği hizmet asla düşünülmezdi. İstanbul’da koskocaman çöp dağları oluşur ve bu kimsenin umurunda olmazdı. Bunlar patlar 40 kişi ölür ve haberler 1-2 gün sonra unutulurdu. Öğrenciliğim İstanbul’da geçti, zemberekli saatimizi gece 3’e kurup azcık akan zayıf suları kabımızda biriktirip akşama kadar idare ettiğimiz günler çok olmuştur, sular akmazdı” dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalıştıklarını söyleyen Özhaseki, “Mademki bir toplumda yaşıyoruz herkese hizmet edeceğiz diyerek yola çıktık ve vatandaşımız da bizim sözümüze itimat etti, birçok yerde belediye başkanlıklarını bize teslim ettiler. İşbaşına geldik, hizmet ettik, sözümüzde durduk. Vatandaş adeta milat öncesi ve sonrası gibi bir devrim ile karşılaştı. Son dönemde de Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gönül belediyeciliğini inşa etmeye çalışıyoruz. İş yapıyoruz, halkın gönlünü alarak, onların duasını alarak, onlarla birlikte ve asla ayrılmadan, onlarla birlikte bir hedefe yürüyoruz” şeklinde konuştu.

AKP olarak genel ve yerelde 20 yıldır birinci parti olduklarını ve bunun dünya rekoru olduğunu ifade eden Özhaseki, “Belediyecilikte rakibimiz yok çok şükür. Biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Biz sözümüzde durduğumuz içindir ki; AK Parti olarak gerek genelde, gerekse yerelde 20 yıldır birinci partiyiz, bu bir dünya rekorudur. Biz sözümüzde durmaya ve hizmet etmeye de devam edeceğiz. Her yaptığımız hareket, hizmete ve vatandaşın rahat etmesine yönelik işlerdir. Keşke bir rakibimiz olsa da bizim ile belediyecilikte yarışsa lakin ne yazık ki yok. Rakip her zaman karşı tarafı zorlar, rekabetin böyle bir kuralı vardır, lakin bizim yok

 

Belki de en önemlisi emperyalist kapitalist sistem, aklı ve mantığı kaybetti. Dünya tarihinde insanın giysilerini yırtan bir sistem daha önce görülmemişti. İnsanın avladığı hayvanların derisiyle veya bitkilerle kendisini soğuktan ve sıcaktan korumak için örtündüğü yüz binlerce yıl öncesinden bu yana, ilk kez bir sistem insanın giysisini yırtan bir moda yarattı. Blucinlerin yırtılması ve delinmesi, bir sistemin aklını kaybetmesinin en çarpıcı ve en son işaretidir. Sistem, insanı koruyan, insanlığı saklayan her şeyle kavgaya girişmektedir. Yırtılan ve delinen, yalnız insanın giysisi değil, aklı ve mantığıdır. İnsan kendi giysisindeki yırtığın içinde yırtılmakta, insan o blucindeki deliğe atılarak esir alınmaktadır”ifadelerini kullandı.