Haberler
Giriş Tarihi : 27-01-2021 21:39   Güncelleme : 27-01-2021 21:39

AKP'li Özkan: Farklı İnançtan Olan Vatandaşlarımızın Bayramları Resmi Tatil Olacak

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "ekonomi" ve "hukuk" alanında hazırlanan ve partinin Merkez Yürütme Kurulu’na sunulan yargı reformuyla ilgili konuştu.

AKP'li Özkan: Farklı İnançtan Olan Vatandaşlarımızın Bayramları Resmi Tatil Olacak

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "ekonomi" ve "hukuk" alanında hazırlanan ve partinin Merkez Yürütme Kurulu’na sunulan yargı reformuna ilişkin açıklamalar yaptı.

Özkan paket hakkında "Bu yeni gelen paket, başta Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Anayasamızda yer alan temel hak ve özgürlüklerin işlerlik kazandırılmasını hedeflemektedir" dedi.

Özkan'ın konu hakkındaki açıklaması şöyle:

"Başta insan hak ve özgürlüklerinin korunmasını hedef alıyor. Yargı bağımsızlığı ve adil yargılanma hakkı AK Parti’nin dünden bugüne yapmış olduğu bütün reformlarında yer alıyor. Yine hukuki öngörülebilirlik ve şeffaflık, makul yargılanma usulü getiriliyor. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da bile olmayan Türkiye’de yaşayan gayrimüslim ya da farklı din ve inançta olan vatandaşlarımızın kendileri için kutsal sayılan ve ayinlerinin, bayramlarının olduğu günlerde resmi tatil getiriyoruz. Kadın, yaşlı, engelli, çocuk bunların özellikle pozitif ayırımcılıklarla korunmasına yönelik engelleri kaldıracağız. Bu konuda yerel yönetimlere bazı sorumluluklar verilecek. İnsan hakları konusunda üst düzey toplumsal farkındalık oluşturacağız.”