Haberler
Giriş Tarihi : 21-07-2021 17:32   Güncelleme : 21-07-2021 17:43

AKP'li Ünal: Türkiye'ye Fransa'dan, Almanya'dan Bakınca Süper Güç Görüyorsunuz

AKP Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, muhalefeti eleştirdiği konuşmasında Türkiye'nin yurt dışından 'süper güç' olarak göründüğünü söyledi.

AKP'li Ünal: Türkiye'ye Fransa'dan, Almanya'dan Bakınca Süper Güç Görüyorsunuz

AKP Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta yapılan resmi bayramlaşma programına katıldı. 

Ünal, valilik bahçesinde yapılan programda Türkiye'nin Covid-19 salgını başta olmak üzere pek çok süreci başarıyla ilerlettiğini iddia etti. Şans eseri dağ tepesine çıkan ve o sırada da rahatsızlanan bir çobanın imdadına yetişen ambulansı görüntüleyen TRT muhabirlerinin haberleştirdiği olaya da değinen Ünal, "Türkiye şu anda aşılamada dünya 8'incisi ve salgınla mücadelede de dünyanın en iyi 10 ülkesi arasında. Türkiye'nin sağlık sisteminin başarısı tartışılmaz. Sadece salgınla ilgili değil, mesela geçen hafta çok örnek bir olay olduğu için söylüyorum. Dağda bir çobanımız rahatsızlandı, cep telefonuyla 112'yi aradı ve yarım saat içerisinde ambulans helikopterimiz gitti, çobanımızı dağdan aldı ve hastaneye yetiştirdi. Bu, 15- 20 sene önce 'Avrupa'da böyle şeyler oluyormuş' diye konuştuğumuz ve imrendiğimiz şeylerdi. Şu anda Türkiye sağlık sisteminde Avrupa'yı geçmiş durumda" diye konuştu.

Yükselen Bir Süper Güç Görüyorsunuz

''Bugün Türkiye'ye, CHP'den, muhalefetin durduğu yerden baktığınızda büyük bir karamsarlık görüyorsunuz. Ama Türkiye'ye Fransa'dan, Almanya'dan, Hollanda'dan, Yunanistan'dan baktığınızda bir süper güç görüyorsunuz'' diyerek muhalefete tepki gösteren Ünal, "Yani 'AKP sağlıkta şunları yaptı, biz daha iyisini yapacağız. AKP ulaşımda, savunma sanayinde şunları yaptı, biz daha iyisini yapacağız' dediklerini hiç duymamışsınızdır. Mesele sessiz sedasız 2 gün önce Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile beraber Delta V aya insansız roket motoru deneyi yapıldı biliyorsunuz. Ve bu roket deneyi başarıyla sonuçlandı. Yani, bugün Türkiye'ye, CHP'den, muhalefetin durduğu yerden baktığınızda büyük bir karamsarlık görüyorsunuz. Ama Türkiye'ye Fransa'dan, Almanya'dan, Hollanda'dan, Yunanistan'dan baktığınızda bir süper güç görüyorsunuz. Yani savunma sanayiiyle, uzay ajansıyla, uzay çalışmalarıyla, Doğu Akdeniz'de yapılan çalışmalarla, Libya, Karabağ. Bölgesinde yükselen bir süper güç görüyorsunuz. Bu bayram biraz da bize o özgüveni hatırlatıyor. Yani Türkiye'nin yeniden başarabileceğini, ayağa kalkarak bölgesinde lider konuma geldiğini, Türkiye'nin paçasından çekenlere rağmen güçlü bir şekilde ayağa kalktığını görüyoruz. Tabi bu bizim için ikinci bir bayram anlamına da geliyor" ifadelerini de kullandı.