Haberler
Giriş Tarihi : 20-02-2021 10:17   Güncelleme : 20-02-2021 10:27

AKP'li Vekiller Sorunların ''Kazık Yemelerinden'' Kaynaklandıkları Sonucuna Vardılar

İzmir’de yaşanan depremin ardından kurulan TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda kentlerin depreme hazırlıklarının ele alındığı toplantıda AKP’li milletvekilinden AKP’li belediye ile ilgili dikkati çekici bir yorum geldi.

AKP'li Vekiller Sorunların ''Kazık Yemelerinden'' Kaynaklandıkları Sonucuna Vardılar

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sunumunun ardından AKP’li Esenler Belediyesi’nin temsilcileri söz aldı. İlçenin kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarını anlatan belediye temsilcileri, askeriyeden alınan bir alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan anlaşmaya konu olduğunu bildirdi. Bu konu hakkında söz alan TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi, AKP Milletvekili Hulusi Şentürk, “Son sekiz on yıldaki yapı dönüşümünüz gerçekten takdire şayan. Şu son şeyde de bir kazık yemeseydiniz, o alanın hepsi sizde kalsaydı herhalde Esenler sorunu kalmayacaktı ama o alanın hepsini size yedirmediler, bir kısmına el koydular” dedi.

Esenler Belediyesi, İmardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Adil Şenden ise bakanlıkla kat karşılığı anlaşmaya vardıklarını anlatarak, “Arsa bizim, biz burayı Bakanlığa kat karşılığı verdik, yüzde 55’i Bakanlığın, yüzde 45’i bizim. Satış falan yok zaten, Esenler’deki depreme dayanıksız binaları taşıyacağız. Bakanlığa düşenleri Bakanlık da muhtemelen çevredeki ilçelere dağıtacaktır, öyle tahmin ediyoruz tabii, bilmeyiz, onlar ne yapar” diye konuştu.

Toplantı boyunca birbirlerini övmeye çalışan AKP'liler sorunların ''Kazık yemelerinden'' kaynaklandıkları sonucuna vardılar.