Haberler
Giriş Tarihi : 19-02-2021 10:13   Güncelleme : 19-02-2021 10:13

AKP'li Zengin'den 'Çıplak Arama' Açıklaması: Ahlaklı Kadın Bunu Açıklamak İçin Bir Sene Beklemez

Özlem Zengin, çıplak arama iddialarının yalan olduğunu bu muameleye maruz kaldığı iddia edilen kadının bir yıl sonra açıklamasına dayandırarak ispatlamaya çalıştı.

AKP'li Zengin'den 'Çıplak Arama' Açıklaması: Ahlaklı Kadın Bunu Açıklamak İçin Bir Sene Beklemez

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM Genel Kurulu'nda kadınlara yönelik 'çıplak arama' iddialarının yeniden gündeme taşınması üzerine grubu adına söz alarak iddiaları yalanladı. Ancak Zengin'in konuşmasında kullandığı 'Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez' şeklindeki beyanı dikkatlerden kaçmadı.

Zengin, muhalefetin kendisine başörtülü olduğu için yüklendiğini savunurken bunun da bir FETÖ taktiği olduğunu öne sürerek "Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ'cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ'cülerin malzemesi değilim" diye konuştu. AKP'li Zengin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ'cü varsa, beni Twitter'dan etiketleyerek haber paylaşıyor" diyen Zengin, "Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi."

Çıplak aramaya maruz kaldığı iddia edilen kadınların ifadelerini bir yıl sonra açıkladıkları için gerçek dışı olarak nitelendiren Zengin, avukatlık yemini esnasında başörtüsünü açmak zorunda kaldığı için yaşadığı üzüntüyü yaklaşık 20 yıl sonra açıklayabilmişti.