Haberler
Giriş Tarihi : 30-08-2021 20:33   Güncelleme : 30-08-2021 20:50

AKP'nin Kurucu Milletvekili: Partide Görev Alanların Yüzde 90'ı İleride İtirafçı Olacak

AKP'nin kurucu milletvekillerinden Kemal Albayrak, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarına ilişkin çok dikkat çekici bir yorum yaptı.

AKP'nin Kurucu Milletvekili: Partide Görev Alanların Yüzde 90'ı İleride İtirafçı Olacak

17-25 Aralık soruşturmalarında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar "Dosyam var, dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Telefondaki konuşmalar bana aittir, tapeler bana aittir, renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir" demiş, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin çok dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Bayraktar'ın açıklamalarını KRT TV canlı yayınında değerlendiren AKP'nin kurucu milletvekillerinden Kemal Albayrak, "Çiçero'nun bir sözü vardır, 'Ölmüşleri yaşatan, yaşayanların bellekleridir.' Bir söz de, 'Sömürgecilerin ipiyle kuyuya inilmez.' Şimdi gayrimeşru işlerle uğraşanların, adaletsiz olanların, hukuk dışı olanların, böyle bir yönetimin ipiyle kuyuya gittin mi, netice bu…" diye konuştu.

"Ben de Erdoğan Bayraktar'ın 2013'teki o sözlerine, o zaman da benzer ifadeler kullanmıştı, dinlemiştim" diyen Albayrak, "Gerçekten üzüldüm. Nasıl bir devlet, hukuk yok, araştırma yok, soruşturma yok… Bırakın onu; bunu itiraf ettiği halde, buradan anladığım şu ki, ileride göreceğiz, bu partide görev alanların ve o yönetimde görev alanların yüzde 80'i hatta yüzde 90'ı ileride itirafçı olacak. Çünkü itirafçılık başladı. AK Parti güçle ayakta duruyordu, devlet bizim açımızdan önemli bir mevkidir" ifadelerini kullandı.