Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 17:15   Güncelleme : 04-03-2021 17:15

Aksaray'da Pazar Günü Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Bakkal ve Manavlar Kapalı Olacak

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı haritaya göre, çok yüksek riskli il olarak kırmızı kategoride bulunan Aksaray'da, pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal ve manavlar da kapalı olacak.

Aksaray'da Pazar Günü Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Bakkal ve Manavlar Kapalı Olacak

Ülke genelinde olduğu gibi hafta sonu cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığını hatırlatan Vali Hamza Aydoğdu, pazar günü ise bakkal ve manavlar dahil kapalı olduğunu söyledi.

Aydoğdu, ''Cumartesi günü genel bir kararla sokağa çıkma yasağı yok. Pazar günü istisnalar da ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hiçbir şekilde, hiçbir vatandaşımız sokağa çıkmayacak. Bakkallar, manavlar, parklar dahil olmak üzere her yer kapalı olacak. Bir gün boyunca sabredeceğiz. Bu Aksaray’ın geleceği için çok önemli. Lütfen vatandaşlarımız duyuruları çok iyi okusunlar. Çünkü pazar günü istisnalarda dahil sokağa çıkmak yok. Sadece o gün süt üreticileri sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş şekilde çıkabilecek. Pazar gününden önce vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tedarik etmesi gerekiyor'' dedi.

Aksaray' da mutasyonlu virüs sebebiyle 2 yerde karantina uygulanıyor. 2 sokak ve 5 apartmanın da karantinaya alınacağı belirtildi.