Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2021 17:42   Güncelleme : 15-09-2021 17:58

Akşener Bu Kez Kars Arpaçay'da: Şu Eli Nasırlı Vatandaşın Hakkını 'Maho Ağa'nın Çocuklarına Yedirmeyin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket Gezileri kapsamında Kars'ın Arpaçay ilçesini ziyaret etti.

Akşener Bu Kez Kars Arpaçay'da: Şu Eli Nasırlı Vatandaşın Hakkını 'Maho Ağa'nın Çocuklarına Yedirmeyin

İlçede esnafın ve vatandaşları dertlerini dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le konuşan bir çiftçi "Bir çuval yem 170 lira. Hayvanı satışa çıkardığımız zaman 10 bin lira. Hayvanlarımızı satmak zorundayız. Şu anda damızlık hayvanı kesimini yasakladılar. Ama saklayamıyoruz. Mecbur veterinerden rapor alıp bu sefer kestirmek zorunda kalıyoruz. 9 yıl önce 18 bin liraya sattığımız bir inek, bugün 10 bin liraya satılamıyor. Bankalarla geçiniyoruz. O da belli bir yere kadar. Ben traktörümü, hayvanlarımı hepsini bugün satılığa koymuşum. Bir bankanın borçlarını yatırmak için hepsini satılığa koymuşum" dedi.

AKP Hükümeti Bize Sahip Çıkmıyor, Köylü Çok Perişan Durumda

Akşener'e dert yanan bir başka vatandaş ise "Köylü olarak ilerleme şansımız yok. Nereye gitsek, resmi kurumlara, devlet bankalarına gitsek, her nereye gitsek önümüze mutlaka bir engel çıkıyor. Köylü olarak kalkınamıyoruz" dedi. Bir yurttaş da "Çok mağdur durumdayız. Kurak vurdu. Sonra da dolu vurdu. Bu AK Parti hükümeti bize sahip çıkmıyor. Buradan bildirdik ama tarım bakanı hiçbir cevap vermedi. Köylü çok perişan bir halde" diye konuştu.

Adaletsizlikten yakınan bir vatandaş ise "Bu ülkede genel bir adalet yok. Eli nasırlı insan çocuğunu okutup üniversiteye geçtikten sonra hiçbir işe, makama gelemiyor. Şu eli nasırlı vatandaşın hakkını Maho Ağa’nın çocuklarına yedirmeyin. Bunu istiyoruz, başka hiçbir şey istemiyoruz" ifadelerini kullandı.