Haberler
Giriş Tarihi : 28-05-2021 09:35   Güncelleme : 28-05-2021 09:35

Akşener Sedat Peker'i, Aile Sırlarını İfşa Eden Bir Çocuğa Benzetti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV canlı yayında İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu.

Akşener Sedat Peker'i, Aile Sırlarını İfşa Eden Bir Çocuğa Benzetti

2020 yılı Ocak bayından beri yaptığı esnaf ziyaretleriyle esnafın derdine dikkat çekmekte çok başarılı olunduğunu belirten Akşener, "Rize’de İkizdere’de köylü kadınların yaptığı direniş üzerinden sert müdahale yapıldığı konuşuldu, konu buraya nasıl geldi hatırlamıyorum. Bu kadınların yanına gideceğimiz ben ilan ettim. Üzerine kapanma geldi bayram sonrasına erteledik. Yani benim buraya gidişim çok öncesinde ilan edilmiş bir program" dedi.

Sedat Peker'in ifşalar yaptığı videoları evin sırlarını ifşa eden bir aile kavgasına benzeten Akşener, Netanyahu'yu Erdoğan'a benzettiği ifadeleri hakkında iki liderin de popülist diktatörler olduğunu, bu açıdan benzediklerini belirtti. "Kızabillir, kızmasına hiç itirazım yok. Bunun yolu nedir? Mahkemeye verirsiniz, siyasi söz söylersiniz. Ama kalkıp da bunun bir şehirde saldırı haline dönüştürülmesini ben kabul edemem" diyen Akşener, AKP'nin bu meselede yaptığı çarpıtmayı Sedat Peker'in videolarına verilemeyen cevabın "üzerine örtülen bir şala" benzetti. Akşener, Rize'de düzenlenen saldırıyı da AKP'nin yerel teşkilatlarının düzenlediği bir provokasyon olarak yorumlarken saldırının Rizeli halkın tamamıyla ilişkilendirilmesine "şiddetle karşı çıktığını" belirtti.

Akşener Tayyip Erdoğan'ın tehditleriyle ilgili, "Seçilmiş Cumhurbaşkanı, bir konuşma yaptı. Benim böyle bir şeyi anlamlandırmam, bir yere koymam mümkün değil. Ben cinsiyetimden ari, bir vatandaşım, bir siyasetçiyim. Benim de tüm vatandaşların da Cumhurbaşkanı olması gereken bir kişi, hakaret ettirdiniz, üzerine dava açtınız. Cumhurbaşkanı tarafından 'Bu günler iyi günler' tehdit edilmiş olmak bu feci bir şey. Ben cinsiyetimden ari bir vatandaşım, bir siyasetçiyim. Benim de tüm vatandaşların da Cumhurbaşkanı olması gereken bir kişi, hakaret ettirdiniz, bir de üstüne 250 bin liralık tazminat davası açtınız. Cumhurbaşkanı tarafından 'Bu günler iyi günler' tehdit edilmiş olmak bu feci bir şey. 

Ben Sayın Erdoğan’ın kendisi olmasa bile çevresinde aklı başında biri kalmışsa sağduyulu siyasete davet edileceğini düşünüyorum. Benim evim basıldı bunun daha ötesi yok. MHP Genel Başkanı’na 'Sivas’ın doğusuna gidemez' demişti. O gün 'Siz Türkiye’yi böldünüz mü?' diye tepki gösterilmişti" dedi.

Akşener, Erdoğan'ın Türkiye'yi zihninde böldüğünü belirtirken, "Şimdi görüyoruz ki şehirleri bölmüş. 'Orası Rize benim memleketim' böyle bir düşünce olamaz. AKP Genel Başkanı olarak dahi böyle bir konuşma yapamaz. Ben gezmeye devam edeceğim, Pazartesi Hatay’da olacağım. Görevimi yapacağım. Ben olsam Sayın Erdoğan’ın yerinde provokasyon yaptıracağıma, Rize’de Rizeli AKP’li vekillerin gezmediğini söylüyor. Ben bunu sağlardım. Gelin Hanım demesinden rahatsız değilim. Rizeli bir ailenin gelini olmaktan gurur duyuyorum ama orada küçük bir küçümseme var" ifadelerini kullandı.