Haberler
Giriş Tarihi : 02-04-2021 14:06   Güncelleme : 02-04-2021 14:06

Akşener: Şentop Tüy Dikti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener AKP'den istifa ederek İYİ Parti'ye katılan Lütfü Yılmaz'ın iş yerine yaptığı ziyarette açıklamalarda bulundu.

Akşener: Şentop Tüy Dikti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener AKP'den istifa ederek partisine katılan Lütfü Yılmaz'ın iş yerini ziyaret ediyor oluşu hususunda "Dün ben beni ziyaret eden bir kardeşimin işletmesine gelmiştim bugün de bir mensubumu ziyarete geldim. Dün misafir olarak gelmiştim, bugün mekanımıza geldim" dedi.

Akşener, usule aykırı olarak yenilenmesi görüşülen güvenlik soruşturması oylaması ile ilgili "Bu gittikçe normali kanırtma hali. Türkiye'de norm dediğimiz şey, sürekli olarak ortadan kaldırılıyor. Bu defaki kanırtarak yapılan bir iş. Bunun neticesini, ben kendilerine hayırlı olacağını düşünmüyorum. Sayın Şentop bir hukuk profesörü zaten. İstanbul Sözleşmesiyle ilgili Sayın Erdoğan'ın söylediği söze bir tüy dikti. 'Montre'den de çıkabiliriz' canı isterse" sözlerini kaydetti.

İYİ Parti Lideri, tutuklu eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları kastedilerek sorulan "3'üncü bir ittifak arayışından bahsediliyor. Bu konuda bir çalışma var mı?" sorusunu ise "Şu anda seçime yönelik bir çalışma yok. Herhangi bir şey yok. Herkes bir şey söylüyor. Ana konuları konuşmak bu ülkede çok pahalı oldu; açlığı, işsizliği, kayırmacılığı, esnafın halini konuşmak zor. Biz burada direniyoruz. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Siyasi partilerin ilan etmediği her şeyi karşı taraf konuşuyor. Bunun için biz de o tuzağa düşmeyeceğiz" ifadeleriyle yanıtladı.