Haberler
Giriş Tarihi : 14-10-2021 16:41   Güncelleme : 14-10-2021 16:41

Akşener Tokat Zile'de: Meydan Miting Alanına Döndü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Tokat'ın Zile ilçesini ziyaret etti.

Akşener Tokat Zile'de: Meydan Miting Alanına Döndü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, süreğen bir Anadolu seferi haline getirdiği "Memleket Gezileri" kapsamında Tokat'ın Zile ilçesini ziyaret etti.

İlçeye girişiyle birlikte etrafını saran vatandaşlar sokağı miting alanına çevirince taşınabilir platformun üzerine çıkarak vatandaşa hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şu sözleri söyledi:

"Allah sözünden dönen eylemesin. Sizin menfaatinizin, sizin çıkarınızın, sizin derdinizin, ülkenin derdinin dışında kendi cebimi, ailemin cebini doldurmaya kalkarsa Cenabı Allah beni Kahhar ismi şerifiyle kahreylesin inşallah. 21 aydır, ilçe ilçe esnaf geziyorum ben. Bu dükkanların içine girdiğimde iktidar partisini yermiyorum, kendi partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Elbette oylarınıza talibiz. Seçim zamanı geleceğiz o dükkanlara ama seçim dışında özne o esnafın kendisi.

Resim

O esnaf dükkanlarında dinlediğim dertler, o esnaf dükkanlarında müşteri olarak bulunan işsiz gençlerin anneleri, gübre alamayan, ilaç alamayan eli nasırlı çiftçinin göz yaşları, atanamayan gençlerimizin umutsuzluğu, tencere kaynatmakta zorlanan kadınların derdi, alım gücünün düşmesi neticesinde siftah yapamayan esnaflar, bütün bu dertlerle hemdert olup; bunun içine hiç siyasi çıkarı koymadan, kamuoyu gündemine getirmekle kendimizi bir görevli saydık ve 21 aydır sizden öğrendiklerimizi, Meclis gündemine getirdik. Sizlerin derdine, bizi yönetenlerin dikkatini çekmeye çalıştık. Üstüne pandemi geldi. Sizden öğrendiklerimizi öneri olarak, çözüm olarak sunduk. Bir kısmı yapıldı, bir kısmı yapılmadı. 'Aman milletimiz feci bir duruma geçsin de biz işin başına geçelim' diye Allah şahittir bir dakika düşünmedik. Yeter ki milletimizin refahı, ferahı olsun; yeter ki bu çözümler milletimize ulaşsın, fark etmez dedik; çözüm önerileri sunduk.

Resim

Siyasileri Karşınızda Hazır Ola Geçirene Kadar Kararlılığımız Sürecek

Uzun bir zamandır, Türkiye’de 'o'culuk, 'bu'culuk üzerinden çok rahat oy alınıyor. Yani o kadar kolay oy alınıyor ki. Gözünün üstünde kaşın var, niye var. Sen 'o'cu musun, sen 'bu'cu musun... Vatandaşın vatandaşın karşısına, komşunun komşunun karşısına dikildiği bir siyasi dili hep birlikte reddediyoruz.

Esnaf gezme nedenim, esnaf için müşteri velinimettir. Dolayısıyla ey değerli milletim, velinimet olmaktan çıktın. Seçmen velinimettir. Seçmen, siyasiye vekalet verir; birine der ki 'Yönet, seni iktidar ettim, yönet, hizmet et'. Muhalefete der ki 'Sen de benim avukatım ol, eksikleri gör, gündeme getir, yol göster' ve günün sonunda, bir dahaki seçimde, muhalefet görevini yapmışsa, iktidar olur. İktidar, görevini iyi yapmışsa devam ettirir. Ve ama karar sizsiniz. Türkiye’de seçmen, velinimet olmaktan çıktı. Siz asılsınız, siz asilsiniz, vekil size emreder oldu. İşte buna dur demek için geziyoruz. Tam 21 aydır geziyoruz. Ve el ele, birlikte, ben de dahil, hepimiz, bütün siyasetçiler karşınızda hazır ola geçinceye kadar kararlılığımız sürecek. Siyasetçinin, hizmet üzerinden rekabet yapmasını sağlayacaksınız.

Resim

Senin Oğlun İşsizken 5 Maaşlı, 10 Maaşlı Danışmanlar Var Saray'da

Senin oğlun işsizken; biraz önce oradaki hanımefendi bayıldı, üç çocuğu da üniversite mezunu, kocası çocukları üniversitede okutabilmek için kaza geçirip parmakları gitmiş. Hepsi beraber, çalışa çalışa elleri nasırlı... Ve sinir krizi geçirip, baygınlık geçirdi, bir anne. Ama beş maaşlı, 10 maaşlı danışmanlar var Saray’da, ayıptır be ayıptır, günahtır, haram zıkkım olsun.

Dolayısıyla bu harami düzeni birlikte değiştireceğiz. Bu meydana ben geldiysem, bu esnafı gezmek için geldiysem, Meclis’te grubu bulunan bir partinin genel başkanı olarak buradaysam, karşısında hazır oldaysam, bütün ağaları, bütün muhteremleri buraya getireceksiniz. 'Gelmeyene de oy yok', diyeceksiniz. Hepsi karşınızda hazır ola geçecek. Bunu yapmak, esnafın kalkınması için lazım. Bunu yapmak üreticinin, çiftçinin, besicinin; süt üreticisinin yani üretenin gözle görülmesi için lazım. Birlikte başaracağız.

Resim

Birlikte Sandıkta Yıkacağız Bu Harami Düzeni

Bakın, biz herhangi bir organizasyon yapmadık. Ama bugün birlikteyiz. Bu kalabalıklar çoğalıyor ilçelerde. Kendiliğinden oluşan bu kalabalıklar, çoğalıyor. Bunun anlamı ne biliyor musunuz? Bunun anlamı, milletimiz, kararını Türkiye için, milletimizin geleceği için, çocuklarının geleceği için, haksızlıklara dur demek için şekillendirecek. Allah hepinizden razı olsun. Tekrar söylüyorum, Allah beni sizlerin huzurunuzda mahçup etmesin, sözünden dönen eylemesin. Allah'a emanet olsun, saygılar sunuyorum. Birlikte çözeceğiz, birlikte… Birlikte bu harami düzeni, sandıkta demokrasi ile yıkacağız inşallah. Hayırlı günler diliyorum."