Haberler
Giriş Tarihi : 12-11-2020 15:24   Güncelleme : 12-11-2020 15:24

Akşener'den Özdağ'a Cevap: Hiçbir Partiyle Anayasa Çalışması Yapmadık

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Ümit Özdağ'ın açıklamalarına "Hiçbir partiyle anayasa çalışması yapmadık" cevabını verdi.

Akşener'den Özdağ'a Cevap: Hiçbir Partiyle Anayasa Çalışması Yapmadık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ümit Özdağ'ın "HDP ile anayasa çalışması yapıldı" açıklamarına cevaben "Hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur" ifadelerini kullandı.

Akşener, Özdağ'ın açıklamalarının sorulması üzerine "Ben tek bir şey söyleyeyim, biz HDP ile CHP ile Saadet Partisi ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. Nokta. Genel Başkan olarak tekrar söyleyeyim, hiçbir arkadaşım bilgim içinde ya da dışında, bu kadar geniş söylüyorum... Buna sadece HDP değil, CHP, Saadet Partisi, başka var mıydı hatırlamıyorum isnatların arasında. Bir anayasa çalışması yapmadık ama daha ilginç bir şey vardı dün, AK Parti ile de anayasa çalışması yapıyormuşuz. Yani bir tarafta HDP'yle yapıyoruz, bir tarafta da AK Parti ile yapıyormuşuz. Dolayısıyla AK Parti ile de oturup bir anayasa çalışması yapmadık. Şimdi bir cümlenin içinde hem AK Parti hem HDP geçtiği zaman, hakikaten akıl sağlığına dikkat etmek lazım. Sayın Ömer Çelik, bu konuda AK Parti adına bir açıklama yaptı ama ben hepsiyle birlikte söylüyorum, İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum, hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur, nokta" cevabını verdi.