Haberler
Giriş Tarihi : 12-11-2020 09:47   Güncelleme : 12-11-2020 10:10

Albayrak'ın İstifasının Perde Arkası

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Berat Albayrak istifasının perde arkasını anlattı.

Albayrak'ın İstifasının Perde Arkası

Berat Albayrak'ın, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden Instagram üzerinden istifa etmesi tartışmalar yaratmıştı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, konuyla ilgili dikkat çeken iddialarda bulundu. 

Emir, Twitter'dan yaptığı paylaşımda Albayrak'ın istifa metnini önce Anadolu Ajansı'na gönderdiğini buradan sonuç alamayınca kendi kanalı A Haber'e ulaştırdığını, A Haber'den de sonuç alamayan Albayrak'ın, sosyal medyaya yönelerek Twitter'dan paylaşım yapmak istediğini ancak iddiaya göre Twitter'ı çökertilince son çare olarak Instagram üzerinden metni yayınladığını söyledi. 

Murat Emir, paylaşımında  "İstifanın perde arkası Berat Albayrak, metni AA'ya verdi. Yayınlanmayınca kendi kanalı A Haber'e gönderdi, olmadı. Havuz medyasından istifayı yayınlayacak bir kanal arandı, bulunamadı. Twitter'ı da çökertilen Albayrak, son çare Instagram'ı kullandı. O da sansürü tatmış oldu. İnstagramdaki istifaya kimse inanamayınca teyid edilmesi gerekti ama A Haber dahil hiçbir medya kanalı teyid haberini de girmek istemedi. İş saatler sonra Halk Tv’ye kaldı. Albayrak’ın danışmanı haberi teyid etmek için HalkTv’ye bağlanmak zorunda kaldı. Nereden nereye" ifadelerini kullandı.